Právě to se nepovedlo posádce Instaforex Loprais Praga Teamu. Nepochopitelně totiž zveřejnila video, na němž jsou při čekání na start 6. etapy zachyceny výroky mechanika Petra Pokory směrem k Aleši Lopraisovi, při nichž se sexisticky vyjadřuje o dceři Martina Koloce, šéfa další české stáje Buggyra Racing.

Na sociálních sítích se kolem hlášek strhla bouře. Aleš Loprais jako hlavní postava týmu, dostal za nepřípustné výroky o černošce z Roudnice pěkně nandáno, takže následovala omluva.

Ve videu přímo od Lopraise zaznělo: „Už mi potřetí stojí ocas… Hele, vpravo jde černoška z Roudnice.“ K tomu Pokora dodal: „Jedna je docela plochá a sjízdná, druhá ne.“

Není divu, že otec se vůči výrokům ostře ohradil. „Myslím, že si Aleš nějakým způsobem honí sledovanost tím, že má sexuální narážky na děti, které zná od malička, tak mi to připadá svým způsobem trochu úchylný," prohlásil Martin Koloc pro web tn.cz.

Dva chlapi v kabině

Loprais se posléze k sexistickým řečem vyjádřil v tom smyslu, že nechtěli nikoho urazit a omlouvá se všem, které video pohoršilo. „Jsme tým normálních kluků, kteří se v dakarském presu neuhlídali,“ prohlásil.

„Poznámky ve videu neměly nikoho provokovat či urazit. Byla to bohužel nešťastně zveřejněna komunikace dvou chlapů v soutěžní kabině,“ napsal Aleš, synovec dakarské legendy Karla Lopraise.

Kolocova manželka pochází ze Seychelských ostrovů a jejich dvojčatům Aliyyah a Yasmeen je šestnáct let. Jdou v otcových šlépějích (Martin Koloc byl dvojnásobným mistrem Evropy v tahačích – pozn.red.) a patří k talentům motorsportu.

Ve stáji Buggyra jsou součástí akademie pro mladé jezdce. Dcery jsou s týmem v Saúdské Arábii proto, aby poznaly atmosféru Rallye Dakar a v budoucnosti se jednou dálkové soutěže samy zúčastnily.