"Josef měl před koncem dnešní etapy vážnou nehodu. Nejvíc to naštěstí odnesla jen čtyřkolka. Pepa má vykloubené rameno a zraněnou nohu," uvedl na webu tým Barth Racing.

"Jel jsem v naprosté pohodě. Na prvních kilometrech se bloudilo, ale že bych se to snažil dohnat, to ne. Ve 100 km/h jsem spodní stranou narazil na kámen a vylétl jsem vysoko do vzduchu," popsal na facebooku týmu Macháček.

Zpočátku si myslel, že mu nic není, že má jen otřes mozku. "Chtěl jsem jít opravovat čtyřkolku, protože bylo uražené kolo. Najednou jsem si sáhl a koukala mi klíční kost, která byla vyražená z kloubu," dodal. Poté si zavolal vrtulník.

Čtěte také: Šok na Dakaru! Jakeše zasáhl blesk, život mu zachránily pneumatiky

Pro devětapadesátiletého Macháčka šlo přitom pravděpodobně o derniéru na slavném závodu. Už před jeho startem totiž prohlásil, že jede naposledy. "Nevidím důvod dál jezdit tak dlouhé závody, jako je Dakar. Roky jsou tu a závodit v těžkých terénech na čtyřkolce není úplně normální," prohlásil český matador. 

I proto mu jeho tým poslal do nemocnice jasný vzkaz: "Pepo, uzdrav se co nejdříve, stejně jsi král!"

Macháček se v nejbližší době vrátí do Česka a možná ho čeká operace.

Kolomý nevěděl, zda bude pokračovat

Smůla se ve čtvrté etapě "lepila na kola" i Martinu Kolomému. Pilot kamionu Tatra nabral více než hodinovou ztrátu a propadl se z druhého místa až na třinácté. Důvod? Českého jezdce zradila technika.

"Duny byly nádherný. Celou tu dobu jsme se honili s Nikolaevem. Chvilku jsme vedli my, chvilku on. Bylo to těžký ale hezký," vyprávěl v cíli Kolomý. "Měli jsme sice jeden menší problém s najitím way pointu, ale i to jsme vyřešili. Pak ale přišly problémy s technikou, kterou jsme se snažili opravit, což se nám nedařilo. Nadmořská výška tomu dává zabrat," uvedl.

Sám ani nevědel, zda bude moci v závodu pokračovat. "Teď na tom pracují kluci a uvidíme," upřesnil Kolomý. Nakonec do páté etapy odstartoval.

Sainz několikrát otočil vůz

Nejlepší z Čechů je tak nyní na jedenáctém místě jeho týmový kolega Aleš Loprais, který na prvního Rusa Dmitrije Sobotnikova ztrácí přes 37 minut. Ani Lopraisovi se ale nevyhnuly technické problémy. "Prvních pět kilometrů vypadalo dobře a na šestém přišel stejný problém jako v předešlé etapě, tedy servo pumpa. Výměnou jsme ztratili asi dvacet minut," popsal trable.

Čtěte také: Podmol na Dakaru: Jezdím s vodou na babetě a léčím ostatní jezdce

Pekelné výhně ve čtvrté etapě definitivně vystřídaly v horách mrazy, silný déšť a sněhové přeháňky. Pro závodník to ale znamenalo přechod z extrému do extrému. Náročnou etapu nezvládli ani vítězové minulých ročníků Carlos Sainz a Toby Price. Oba havarovali a odstoupili. 

O vedení přišel i několikanásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb. Kterého kvůli problémům s motorem vystřídal na čele Cyril Depres. Martin Prokop se i přes ztrátu posunul na 15. příčku. 

Podívejte se, jak Sainz několikrát převrátil svůj vůz

Zdroj: Youtube