Devítinásobný mistr světa v klasické rallye Loeb sice středeční etapu vyhrál, ale bezprostředně v jejím cíli mu vypověděl službu motor jeho vozu Prodrive, a tak mu pokračování v soutěži zajistila až pomoc posádky Benzina Orlen Teamu. Ta za ni při večerním slavnostní ceremoniálu obdržela od pořadatele cenu fair play.

Pragovka Aleše Loraise v plném tempu
Česká převaha pokračuje. Macík vyhrál už počtvrté, do vedení se vrací Loprais

„Sébastien nás v cíli poprosil o odtah do bivaku, což představovalo asi šedesát kilometrů na laně. Rádi jsme ho odtáhli, jen jsme měli obavu, aby nám vydržel benzín. Nakonec to bylo jen tak tak,“ líčil Chytka.

Loeb jako živoucí legenda

„Jeho tým měl radost, že má mašinu zpátky na plachtě v servisu. Takže další dobrý skutek, který se nám doufám jednou oplatí zpátky,“ dodal. Francouz Sébastien Loeb je nejslavnějším jezdcem rallye. V podstatě živoucí legenda. Ovšem Rallye Dakar je jednou z mála soutěží, kterou drobný pilot s přezdívkou Mimozemšťan ještě nikdy nevyhrál.

Pomoc Loebovi najdete v čase 0.38-1.07:

Zdroj: Youtube

Posledně skončil druhý, ale o pár dní později ovládl slavnou Rallye Monte Carlo. Teď se saúdskoarabské poušti snaží dosud nepokořený cíl zdolat.