„Brněnský běžecký pohár je zavedená značka, které se pravidelně účastní stovky sportovců z celého regionu. Proto jsme velmi rádi souhlasili s tím, že se finále letošního ročníku poběží u nás. Masarykův okruh je samozřejmě motoristickou závodní tratí, ale kdykoliv nám to program na dráze dovolí, chceme ho v maximální možné míře otevřít široké veřejnosti," uvádí ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Odvážní jezdci riskují na pekelně rychlých strojích.
Motorkáři, kteří nedojeli do cíle. Od Gustava Havla po Jakuba Gureckého

Registrace běžců začíná v osm hodin ráno, závod na pět kilometrů je na programu v půl jedenácté dopoledne, na deset kilometrů zase ve čtvrt na dvanáct. Za startovné zájemci zaplatí sto korun. Další běžecký závod na dráze se uskuteční o dva týdny později 9. dubna, kdy se poprvé po třech letech koná Masaryk Run.

Masarykův okruh pěšky

Nejen při závodech se ale zájemci dostanou na automotodrom, v neděli se otevře široké veřejnosti. Pro velký zájem se ještě jednou uskuteční akce Masarykův okruh pěšky, při níž si mohou zájemci projít nebo proběhnout automotodrom podle libosti. Akce se uskuteční od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne a vstup je zdarma.

Německá automobilová závodnice Sophia Flörschová.
Proč ve formuli 1 nejezdí ženy? Rozhodují staří omezenci, zlobí se závodnice

„Akce se rychle stala velmi populární a lidé nám na sociální sítě posílají spoustu fotek z procházek. Postupně jsme akci vylepšovali, abychom návštěvníkům zážitek ještě umocnili. Příjemným překvapením je třeba občerstvení přímo ve Schwantzově zatáčce," podotýká Ulmanová.