Max Verstappen porazil na trati Yas Marina o více než 17 sekund Charlese Leclerca z Ferrari. Třetí skončil George Russell z Mercedesu. Původně druhý Sergio Pérez se po pětisekundové penalizaci propadl na čtvrté místo.

Dělníci zkoumají díru na závodní dráze před začátkem druhého tréninku na Velkou cenu Las Vegas formule 1.
Show ve Vegas? Spíš trapas. Poklop kanálu zničil ferrari. Nepřijatelné, zuří šéf

Verstappen nevyhrál v sezoně jen tři závody z 22. Na nejvyšším stupni nestál pouze v Saúdské Arábii, Ázerbájdžánu a Singapuru. Letošní ročník ukončil sedmým vítězstvím v řadě. V Abú Zabí triumfoval počtvrté za sebou.

Mimořádná sezona

„Toto je perfektní způsob, jak ukončit naši mimořádnou sezonu. Jsem nesmírně vděčný za  tvrdou práci, kterou v tomto roce odvedli všichni v Red Bullu a Hondě. Vyhrát 19 závodů v sezoně je prostě neuvěřitelné. Je to výsada, že mohu řídit takové auto a pracovat se všemi těmito úžasnými lidmi,“ napsal Verstappen na síť X.

Rodák z Hasseltu zakončil sezonu se ziskem 575 bodů, druhý Pérez jich nasbíral o 290 méně. Verstappen se stal prvním mistrem světa, který získal více než dvojnásobek bodů oproti nejbližšímu soupeři. Red Bull v této sezoně vyhrál 21 z 22 závodů. Pouze v Singapuru triumfoval Carlos Sainz z Ferrari.

Druhou příčku v Poháru konstruktérů za Red Bullem udržel Mercedes před Ferrari. Nic na tom nezměnil ani Leclercův manévr v závěru, při kterém před sebe pustil Péreze a snažil se Russella od něj za sebou udržet na více než pětisekundovém odstupu. Nakonec se mu to ale nepodařilo. "Stříbrné šípy" tak získaly v sezoně 409 bodů, o tři více než Ferrari.