Třetí místo v sobotu  vybojoval v úvodním pohárovém závodě v Zolderu, David Vršecký. Po druhém místě na Nürburgringu tak zaznamenal druhé nejlepší pohárové umístění v probíhající sezóně.

Ovšem v souboji o celkové třetí místo v šampionátu nadále prohrává s Adamem Lackem, který dojel v Zolderu druhý!

Do závodu Vršecký odstartoval po pátém nejrychlejším čase měřeného tréninku ze třetí řady. Prakticky všechno podstatné se pro něj událo hned v prvním kole.

Mistrovství Evropy tahačů v belgickém Zolderu.

Nejdříve si vychutnal Markuse Östreicha a šel na čtvrtou pozici, aby vzápětí konstatoval odstoupení Albaceteho.

"Start mi vyšel, před Markuse jsem se dostal celkem v pohodě. Co se stalo Antoniovi nevím, každopádně i MAN jednou musí dojít dech," řekl Vršecký po dojezdu.

Další průběh závodu byl z Vršeckého hlediska o marné snaze prolomit Lackovu bezchybnou defenzivní jízdu.

"V minulosti už jsem říkal, že Adam patří mezi jezdce, jejichž předjíždění je opravdu komplikované," komentoval Vršecký průběh jízdy. Jeho jediný pokus o předjetí byl Lackem odražen, v závěru se pak dostavily problémy s chlazením brzd.

Navíc, jak vyšlo posléze najevo, jel Vršecký většinu závodu na proražené zadní pneumatice. "Na útok směrem k druhému místu už to nebylo. Každopádně jsem velmi spokojený. Každá pohárová bedna se cení."

Závod s handicapem už nebyl tolik podařený, Vršecký doplatil hned v úvodu na kolizi Reinerta s Lachezem a nakonec dojel poi penalizaci Kisse šestý. Lacko byl čtvrtý.

ME tahačů Zolder

Sobota:

Pohárový závod: 1. Hahn (Něm, MAN), 2. Lacko (ČR/Ranault) + 5,05, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) +10,51, … 13. Vojtíšek (ČR/MAN).

Závod s handicapem: 1. Bösiger (Švyc./Renault), Östreich (Něm/Renault) + 6,72, 3. Hahn + 6,95, 4. Lacko + 7,75, … 6. Vršecký +13,23, 10. Vojtíšek

Celkové pořadí: 1. Hahn 406 bodů, 2. Albacete (Šp./MAN) 382, 3. Lacko 254, … 5. Vršecký 240.