„Večer jsem měl zimnici nebo horečku, není to úplně fajn. Je mi fakt špatně,“ smutnil v tiskové zprávě jezdec z týmu Orion-Moto Racing Group, který šel pod prášky brzy spát.

V deváté etapě čekaly na jezdce snad všechny možné povrchy, které může Saúdská Arábie nabídnout. Písek s duny opět střídaly skály a kameny. „Těch 435 kilometrů stálo opravdu hodně sil. Víc, než jsem si myslel. Nejede se mi s velkou radostí, spíš závodím sám se sebou a tak, abychom to dotáhli na cílovou rampu,“ hlásil v cíli Michek.

Musí spát odděleně, aby nenakazil další jezdce

Hned po dojezdu si vzal si prášky a šel spát. „Martin byl v medical centru, bohužel nějaká nemoc prolétla i naším bivakem. Probíhá to tak, že přijdete o hlas, pak následuje bolest kloubů a celková únava. Je potřeba, aby prášky zabraly. Musí spát odděleně, aby nenakazil další jezdce,“ vysvětloval Ervín Krajčovič, šéf týmu Orion-Moto Racing Group.

Polský jezdec Eryk Goczal na Rallye Dakar 2024.
Podvod na Dakaru? Polák vedl, byl vyloučen. Chtěli se nás zbavit, zuří jeho tým

V podvečer po probuzení se Michkův stav moc nezlepšil. Nemoc ho stále trápí. „Lítá tady virus a v pondělí večer mě to skolilo. Chtěl bych si tu jízdu hrozně moc užívat, ale nejde to. Nad vodou mě drží fanoušci a fakt, že mám nakročeno na dobrý výsledek. Budu dál bojovat,“ dodal.