Vršeckému stačilo v posledním podniku v Šanghaji jen jednou bodovat, nebo doufat, že nejbližší pronásledovatel v podobě Lacka nezíská dostatečný počet bodů. Jenže dvojnásobný mistr Evropy neponechal nic náhodě a po vyhraném měřeném tréninku si dojel pro dvě další vítězství.

„Musím přiznat, že tady v Šanghaji to nebylo jednoduché. Okruh svým charakterem připomínal až motokárovou trať. Navíc se změnila pravidla, kdy jsem do prvního závodu startoval i přes nejrychlejší čas v měřeném tréninku z jedenácté pozice. Do druhé jízdy pak z vybojovaného pole position," přiblížil novinky v čínském šampionátu roudnický rodák.

„Určitě to neberu tak, že by mi chtěli ztížit zisk titulu, vše se dělá pro napínavost závodů. I přesto jsou z toho další dvě vítězství a také titul čínského šampiona," smál se Vršecký.

David Vršecký na trati v čínské Šanghaji.Zdroj: Buggyra
David Vršecký na trati v čínské Šanghaji. (Foto: Buggyra)

Lacko si Čínu užívá

Nejrychlejším jezdcem na vozech místní značky bývá již tradičně Lacko, který svoji rychlost potvrdil i Šanghaji. „V Číně si závody vždy užívám. Tentokrát jsem měl ale celou situaci těžší, protože jsem dostal penalizaci do obou jízd plus pět pozic na startovním roštu. Dojet tak druhý z čtrnáctého místa na startu je jako vyhrát. Ve druhé jízdě to byla čtvrtá pozice a celkově jsem uhájil stříbro, takže jsem spokojený," uvedl pilot China Buggyra Racing týmu.

„Buggyra je špičkový tým a do čínského šampionátu přináší nejen rychlé jezdce, ale také profesionalitu. Naše letošní kooperace byla výborná a pro příští rok počítáme určitě s rozšířením společných aktivit," uvedla při slavnostním vyhlášení viceprezidentka olejářské firmy Zero Mileage Lubricant Phoebe Wang.

Roudnická patička z Buggyry teď už upne veškerou koncentraci na nadcházejí Rallye Dakar, kde bude útočit na přední příčky mezi kamiony s dvojící matadorů Kolomý – Loprais.

Také čtěte: Loprais pojede Dakar s Phoenixem z roudnické dílny Buggyry