Seriál otevře o prvním dubnovém víkendu Valašská rallye. Už na silnicích v okolí Valašského Meziříčí se může ukázat, jak na tom jsou favorité. Tím největším je obhájce titulu Jan Kopecký.

„Pro tuto sezonu máme opět nejvyšší ambice. Chceme znovu obhájit titul a pomoci by nám k tomu měl nový vůz Fabia RS Rally2. Vážíme si toho a děkujeme automobilce, týmu i partnerům, že jsme jej mohli zakoupit,“ říkal ostřílený rallyeman.

Kalendář MČR v rallye

1.-2. 4.: Kowax Valašská rallye
21.-23.4.: Rallye Šumava Klatovy
19.-20.5.: Rallye Český Krumlov
16.-17.6.: Agrotec Petronas rallye Hustopeče
7.-9.7.: Bohemia rallye Mladá Boleslav
18.-20.8.: Barum Czech rallye Zlín
15.-17.9.: Invelt rallye Pačejov

Letos má šanci zaokrouhlit počet svých domácích titulů na rovných deset. „Už se nemůžeme dočkat, až auto poprvé vyzkoušíme přímo na trati,“ pokračoval pilot stáje Motorsport Kopecký. „Od prvního závodu si půjdeme jednoznačně za vítězstvím,“ shrnul plány pro letošní sezonu.

Ty mu může zkřížit Dominik Stříteský, který se loni s vozem Škoda Fabia R5 vyšvihl v šampionátu na celkově třetí příčku. „Mistrovství ČR v rallye věnujeme veškerou pozornost a chceme potvrdit vzestupný trend našich výsledků,“ netajil se ambicemi.

Tradiční soutěže zůstaly 

„Naším cílem jsou znovu stupně vítězů, a proto jsme na start sezony dokonale připraveni. Věříme, že se nám naše výsledky podaří zase o kus zlepšit,“ dodal mladík z týmu Vančík Motorsport.

Součástí kalendáře jsou i nadále tradiční a oblíbené soutěže - Bohemia rallye Mladá Boleslav a zlínská Barum Czech rallye, která je jako obvykle zařazena do seriálu mistrovství Evropy.