A také muže, který si v roce 2013 při pádu na lyžích vážně poranil mozek a od té doby žije pod lékařským dohledem za zdmi svého sídla. I s tímto bolestivým faktem se musí dvacetiletý Mick vyrovnávat. Nehledě na to, že synové slavných otců bývají s rodičem často konfrontováni.

Sebastian Vettel
Kritika z Itálie: Vettel je problém Ferrari, ať jezdí Schumi

„Srovnání mi nedělá problémy. Cítím se poctěn, když jsem porovnáván s nejlepším jezdcem historie. Je to můj idol a zároveň můj táta, což je velice zvláštní,“ vyjádřil se Mick. Úřadující mistr evropské formule 3 letos postoupil o stupínek výš. V barvách stáje Prema Powerteam má za sebou první start v F2 a je členem juniorské akademie Ferrari.

Schumacherův osud je Ferrari

Začátkem dubna v Bahrajnu poprvé testoval vozy nejprestižnější kategorie. Nejdříve Ferrari, čímž navázal na otce, který s rudými monoposty z Maranella slavil největší úspěchy. Druhý den pak usedl do Alfy Romeo. Sportovní šéf formule 1 Ross Brawn k tomu poznamenal. „Poznal jsem ho jako malého kluka a vidím v něm Michaela. Nesmí na něj dolehnout přílišný tlak. Doufám, že to veřejnost pochopí a nebudou od něj chtít zázraky.“

Brawn ví, o čem mluví. Média totiž Micka už vidí ve formuli 1. „Schumacherův osud je Ferrari“, objevilo se v italském tisku. Nebo: „Má velkou šanci. Možná se dočkáme už příští rok.“ Lidé z prostředí formulových závodů jsou však přesvědčeni, že podědil správné geny. Otce se synem pojí i podoba.

Mick Schumacher po vítězství v závodu F3 v Monze, kde několikrát ve formuli 1 triumfoval i jeho otec.
Jméno Schumacher je zpět ve formuli 1. Syn legendy zajel s Ferrari druhý čas

„Vypadají stejně, mají i podobnou chůzi a držení těla. Také na trati dokázal, že se potatil,“ vyprávěl bývalý rakouský pilot Gerhard Berger. „Zároveň si přeju, aby se mezi nás mohl vrátit Michael, a společně jsme sledovali Mickovu kariéru.“

Ještě před testy mladý „Schumi“ debutoval na bahrajnském okruhu Sáchir osmým místem ve formuli 2. A o jeho účinkování se opět zvýšil zájem. Předpokládá se, že bude testovat i po květnové GP Španělska, ale ani tím vše nemusí skončit.

V Německu se spekuluje, že by se mohl objevit v červenci v prvním volném tréninku před domácí velkou cenou. Na Hockenheimringu sice není F2 vypsána, ale fanoušci by tak Schumachera viděli aspoň v pátečním programu.

„Zdá se, že Mickova cesta do formule 1 je předurčená,“ nechal se slyšet mluvčí německého okruhu Jorn Teske. Co myslíte, půjde ve stopách svého otce?

Michael Schumacher ještě v barvách Mercedesu
Legendární Schumacher slaví padesátku. I nadále zůstává za zdmi