Nová pravidla vylučující elektronickou kontrolu prokluzu vnesou do seriálu formule 1více zábavy a možností kpředjíždění. Ovládání monopostů bude totiž složitější, jezdci vyprodukují více chyb. Stakovým názorem předstoupil před novináře úřadující mistr světa Kimmi Räikkönen upříležitosti představení nového vozu stáje Ferrari pro nadcházející sezonu.

„Bude to zábava, ikdyž nás čeká více kolizí,“ uvedl finský závodník. „Náš sport je nebezpečný. Je jedno, jestli máte kontrolu trakce, nebo ne. Pokud ztoho má někdo strach, asi by neměl ve formuli jezdit,“dodal.

Tvůrci nového modelu reagovali kromě změn vpravidlech ina problémy zminulé sezony. Zkrátili například rozvor kol, který Ferrari zpomaloval na tratích spomalými zatáčkami. Významné proměny doznal iaerodynamický design.

„Má očekávání jsou obrovská. První pohled na auto je jako pohled na zrození dítěte. Teď musíme nechat dítě růst. Ato co nejrychleji,“ nechal se slyšet při slavnostním ceremoniálu vMaranellu Raïkkönenův týmový kolega FelipeMassa.

Jezdci by si měli vůz vyzkoušet již vpondělí na trati ve Fioranu. První závod letošního ročníku mistrovství světa se uskuteční na přelomu března vaustralském Melbourne.