Po německém Nürburgringu a italském Misanu se motocyklový jezdec Patrik Vostárek prosadil i na domácí trati.

V sobotním závodě třídy Superstock 600 završil se svou Hondou na Masarykově okruhu v Brně vítězný hattrick.

Díky pětadvaceti bodům za vítězství se jezdec týmu Intermoto Czech z Hradce Králové znovu přiblížil dosavadnímu lídrovi šampionátu Francouzi Lorisi Bazovi. Ten byl v Brně Vostárkovi jediným vážným konkurentem a podlehl mu o 349 tisícin sekundy.

Zbytek startovního pole sledoval zmíněnou dvojici z uctivé vzdálenosti. Třetí místo nakonec vybojoval Brit Rea, který stejně jako Baz sedlá motocykl značky Yamaha.

Výsledky:
1. Vostárek (ČR/Honda) 19:12,257, 2. Baz (Fr./Yamaha) –0,349, 3. Rea (Brit./Yamaha) –16,862, 4. Linfoot (Brit./Yamaha) –17,037, 5. Bussolotti (It./Yamaha) –17,072, 6. Black (Brit./Yamaha) –17,226, 7. Ježek (ČR/Kawasaki) –17,454.