Kvalitní výkony a hlavně neustálý kontakt se soupeři. Tak König charakterizoval první den mistrovství světa superbiků ve Francii. Český jezdec dojel sice až na dvacátém místě, ale užíval si souboje.

„Upřímně to byl jeden z nejvíce zábavných závodů od začátku sezony. Líbilo se mi to, i když k bodům bylo daleko,“ konstatoval jednadvacetiletý jezdec týmu Orelac Racing Movisio.

Motocyklový jezdec Filip Salač se při závodě MS v Misanu vrátil mezi elitu.
Salač se vrátil na body. V Misanu dojel navzdory bolestem v ruce devátý

Jenže nadějnou sobotu vystřídala nepovedená neděle. Oliver König na stroji Kawasaki sice dojel na lepší osmnácté pozici, zároveň se však tolik jako první den nedostával do soubojů.

„Nevím moc, co jsem mohl udělat lépe. Nebyl jsem s kluky schopný držet krok a zajíždět časy, jaké bych si představoval. Ale dal jsem do toho maximum,“ prohlásil rodák z Prahy, který v cíli ztratil na vítězného Španěla Bautistu 58 vteřin.

Po restartu se nedostal do správného tempa

Do závodu odstartoval podle umístění ze Superpole z posledního místa. Jenže ve chvíli, kdy dotahoval soupeře, byla vyhlášena červená vlajka. Havarovali totiž Brit Redding a Švýcar Aegerter, posléze i domácí jezdec Mahias.

Jedna z motorek zůstala přímo na trati. Po zajetí do boxů pak většina jezdců přezula nové pneumatiky.

Petr Svoboda během závodů v Mostě
Soupeř sahal českému motocyklistovi na řídítka. Šťovíček: Už by neměl závodit

„To jsme my nemohli,protože jsme novou použili ve warm-upu. Ale nevymlouvám se na to. Na trati jsem bojoval a snažil se soupeřů držet,“ líčil König.

Jenže po restartu se do správného tempa nedostal. Nedařilo se mu přiblížit soupeřům, kteří byli na bodovaných pozicích. Po většinu času jezdil před Britem Rayem. Ten ho však v patnáctém kole předjel. Tím českého jezdce odsunul na poslední místo.

Další závodní víkend mistrovství světa superbiků se uskuteční 22. září v Aragonii.