A právě v kategorii žen vyšle svoji zástupkyni na světové jeviště Orion Racing Team Litomyšl. Aktuálně druhá motokrosařka domácího šampionátu Barbora Laňková zkusí svoje štěstí v elitní konkurenci, kde se představí po několika letech.

Po dvou doposud odjetých závodech je situace v klasifikaci MS velice vyrovnaná, když v čele pořadí je novozélandská závodnice Courtney Duncanová (Kawasaki, 89 bodů). O pouhé čtyři body za ní je Nizozemka Nancy Van De Venová (Yamaha), naději na titul drží i zatím třetí Němka Larissa Papenmeierová (Yamaha, 82 bodů). Pro zajímavost, jak Van De Venová, tak Papenmeierová v minulosti hájily na českých tratích barvy Orionu.

„Naposledy jsem tady jela mistrovství světa v roce 2015, umístila jsem se tehdy myslím na 20., respektive 21. pozici. Čtyři roky jsem svět nejela, takže nevím, jaká bude konkurence. Tudíž se nechám překvapit, a když to vyjde, budu ráda za každý bodík,“ vyjádřila se Barbora Laňková.

Publikum se v Lokti nad Ohří může těšit na největší hvězdy světového motokrosu, za všechny jmenujme Slovince Gajsera (lídr MX GP) a Španěla Prada (vedoucí jezdec MX2). Chybět však budou zranění Ital Cairovi a Nizozemec Herlings.