Rakouský prezident Alexander Van der Bellen:
"Opustil nás velký a oslnivý muž, idol a ambiciózní bojovník, který se nikdy nevzdal. Niki Lauda formoval naše vnímání závodění a formule 1 jako nikdo jiný."

Niki Lauda
Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Rakouský kancléř Sebastian Kurz:
"S Nikim Laudou ztrácí Rakousko jednu ze svých největších postav. Jeho domovem byly okruhy, jeho láskou letectví. A jako nikdo jiný se dokázal několikrát vrátit zpět do života."

Americký herec a politik rakouského původu Arnold Schwarzenegger:
"Niki byl šampion, ikona, rakouský národní poklad. Byl jedním z mých blízkých přátel. Tenhle štědrý průkopník a hrdina mi bude chybět."

Manažer Antonín Charouz, který se řadu let pohybuje v prostředí formule 1 a stál i za startem zatím jediného Čecha Tomáše Engeho v závodech F1:
"Znali jsme se velmi dobře. Pro mě to byla legenda. Byl za mnou snad desetkrát v Praze, asi třikrát přijel na mou oslavu narozenin. Byl to jeden z nejlepších jezdů historie F1."

Tomáš Enge, jediný Čech, který se představil v závodech F1:
"Samozřejmě jsem se s Nikim párkrát na závodech potkal, ale nespolupracovali jsme spolu. Jako každý závodník ale vím, co dokázal. Dokázal se vrátit na tratě pár týdnů poté, co měl vážnou nehodu. Je to inspirace pro všechny, jak se snažit překonat všechny možné překážky, když se člověk snaží dosáhnout svého cíle nebo snu. Stejně jako v dnešní době Alex Zanardi."

Niki Lauda
Comeback století. Lauda málem uhořel, po šesti týdnech byl znovu v kokpitu

Francouzský trojnásobný mistr světa a Laudův stájový kolega v McLarenu Alain Prost:
"Když jsem začal se závoděním, měl jsem dva vzory: Jackieho Stewarta a Laudu. S Nikim jsem strávil dva roky a byly to mé nejlepší sezony v kariéře. Hodně jsem se toho od něj naučil. Když mi po porážce nebylo dobře, naučil mě, jak se z toho dostat. Díky němu jsem v roce 1984 vypil svou první whisky, abych si vyčistil hlavu."

Bývalý německý jezdec Mercedesu a mistr světa Nico Rosberg:
"Díky za všechno, cos mě naučil. Bylo toho hodně. Tvoje nadšení, odhodlání, to, že ses nikdy nevzdával, víra, že v životě dostaneš druhou šanci, i tvá trpělivost s námi mladými."

Radovan Novák, delegát Mezinárodní automobilové federace na závodech F1:
"Niki patří mezi největší legendy formule 1. Společně s Michaelem Schumacherem, Ayrtonem Sennou nebo Jamesem Huntem. I když závodili v rozdílných letech. Osobně si jej vybavuji z doby po aktivní kariéře, kdy seděl s Toto Wolfem u Mercedesu a občas jsme se tam potkali."

Velká cena Nizozemska 1980
Návrat po 35 letech. Formule 1 příští rok zavítá na nizozemský Zandvoort

Bývalý nizozemský jezdec Caterhamu Giedo van der Garde:
"Byl nejen ohromnou inspirací díky největšímu comebacku v historii sportu, ale také výjimečnou osobností. Nikdy nezapomenu na to, jak mě podpořil po mém posledním závodě v Melbourne."

Francouzský mistr světa série Indy Car Simon Pagenaud: 
"Niki byl skvělým příkladem toho, že se vyplatí tvrdě pracovat. Byl mým hrdinou, a i když jsem chtěl být spíš jako Ayrton Senna, myslím, že jsem toho měl víc společného s Laudou."

Jezdec Mercedesu Lewis Hamilton
Hamilton s Bottasem prodloužili nadvládu Mercedesu. Trápení Ferrari pokračuje