Grosjean narazil v prvním kole po kolizi s Daniilem Kvjatem ve vysoké rychlosti do bariéry. Jeho vůz se po nárazu rozlomil, explodoval a začal hořet. Čtyřiatřicetiletý pilot Haasu po zhruba půlminutě dokázal z kokpitu vylézt a z děsivé nehody vyvázl jen s menšími popáleninami především na rukou.

Dnes jeho tým oznámil, že Grosjean bude v úterý z nemocnice propuštěn. Šéf amerického týmu posléze dodal, že další Grand Prix nebude francouzský pilot schopen absolvovat. "Bude pro něj nejlepší, když vynechá aspoň jeden závod," řekl šéf Haasu Günther Steiner po návštěvě Grosjeana v nemocnici. Fittipaldi je testovacím jezdcem týmu dva roky.

Hořící vůz Romaina Grosjeana
VIDEO: Závod formule 1 přerušila hrozivá nehoda. Grosjean prchal z hořícího vozu

Velká cena Sáchiru je předposlední v letošním kalendáři. Závěr sezony bude hostit o týden později 13. prosince Abú Zabí. Zda Grosjean rozlučku s Haasem stihne, není jisté. Již v říjnu tým oznámil, že po této sezoně u nich Francouz po vypršení smlouvy skončí.

Fittipaldi bude v F1 reprezentovat třetí generaci slavné rodiny. Dvojnásobný mistr světa Emerson a jeho bratr Wilson závodili v 70. a 80. letech, Wilsonův syn Christian absolvoval v královské třídě tři sezony počátkem 90. let. "Samozřejmě to není ideální souhra okolností, abych dostal první šanci závodit ve formuli 1, ale jsem vděčný za důvěru," řekl Pietro Fittipaldi.

Ricciarda znechutilo přehrávání nehody

Pilota formule 1 Daniela Ricciarda znechutilo nekonečné opakování televizních záběrů nedělní nehody Romaina Grosjeana, jehož vůz se v úvodu Velké ceny Bahrajnu ocitl v plamenech. Australský jezdec prohlásil, že dívat se na něco takového při čekání na opakovaný start závodu bylo velmi stresující.

"Jsem zklamaný a znechucený tím, jak to ukazovali pořád a pořád dokola. Oheň, rozpůlené auto a pak ještě, jako by toho nebylo málo, pohled z kamery v jeho voze. Jako v Hollywoodu," citovala jezdce Renaultu agentura Reuters.

"Proč jsme se na to museli dívat, když byl závod zastavený a my přes hodinu čekali na nový start? Jeho rodina se na to musela dívat, rodiny nás všech se na to musely dívat. Bylo to nefér. Tohle fakt není zábava," ulevil si Ricciardo, který při vítězství již jistého mistra světa Lewise Hamiltona dojel na sedmém místě.

Vedení seriálu kritizoval i Valtteri Bottas. "Jasně, lidi to chtějí vidět. Ale jsou přece taky nějaké hranice… Stačilo málo a nemusel se z toho dostat," prohlásil finský jezdec.