Lewis Hamilton se během Velké ceny Abú Zabí těšil na prvním místě jedenáctisekundovému náskoku. Vítězství mu zaručovalo osmý titul mistra světa, čímž by se na prvním místě historických tabulek odpoutal od legendárního Němce Michaela Schumachera. 

Nizozemský jezdec formule 1 Max Verstappen ze stáje Red Bull se stal poprvé mistrem světa.
Drama až do posledního kola. Šílený Max předjel Hamiltona a stal se šampionem

Osud však Hamiltonovi nakloněný nebyl. Havárie Nicholase Latifiho znamenala výjezd safety caru, čímž se Hamiltonův náskok na jeho přímého pronásledovatele Maxe Verstappena vynuloval. Ředitelství závodu se následně rozhodlo nechat safety car zajet do boxů, Verstappen v posledním kole Hamiltona předjel a slavil nečekaný titul mistra světa.

Zdroj: Youtube

Mercedes sice bezprostředně po závodě protestoval kvůli údajnému porušení předpisu Mezinárodní automobilové federace, s touto snahou ovšem neuspěl.

Výhružky smrtí

Salvu nadávek a hněvu pocítil Latifi především na sociálních sítích z úst britských příznivců, kteří tak moc přáli Hamiltonovi. Ti rodákovi z Montrealu posílali řadu nepěkných zpráv, některé obsahovaly i výhružky smrtí. "Dostal jsem na svých účtech tisíce zpráv. Většina z nich mi vyjadřovala podporu, ale byla tam také spousta nenávisti a nadávek," uvedl Latifi.

Negativní odezvu měl závěr šampionátu i u sportovních osobností. Závěrečná rozhodnutí ředitelství závodu kritizoval bývalý mistr světa Damon Hill nebo kapitán anglické fotbalové reprezentace Harry Kane, u nich však zloba nesměřovala na Latifiho.

Legendární Frank Williams zemřel.
Formule 1 přišla o legendu, zemřel zakladatel úspěšné stáje Frank Williams

"Už jsme mnohokrát viděli ve všech možných sportech, že jeden incident v nevhodný okamžik vyvolá naprosto přehnané reakce a dostane to nejhorší z lidí, kteří si říkají 'fanoušci'. Ale šokoval mě extrémní tón nenávisti, sprostoty a dokonce výhrůžek smrtí, které jsem dostal," řekl znepokojený Latifi.