Tomáš Enge se potřetí v kariéře postavil na start prestižní čtyřiadvaceti­hodinovky v americké Daytoně v rámci seriálu Grand-Am.

Ale letos štěstí neměl, za volantem prototypu BMW/Riley týmu Alegra Motorsports se moc nesvezl.

Ani ne v polovině závodu totiž jeho týmový kolega Chapman Ducote narazil do zdi a vůz poničil.

„Dostal smyk a zadkem auta trefil betonovou zeď. Poměrně dost poničil zadek auta a převodovku. Škody byly tak velké, že jejich náprava by trvala třeba hodinu a tím by byla naše ztráta už nepřekonatelná," vysvětlil Enge

V tuto chvíli nemělo cenu riskovat další poškození auta. Bylo rozumnější pošetřit prostředky na další závody,“ přibližuje smolný konec závodu Tomáš Enge.

I tak je pro libereckého rodáka 24 hodin v Daytoně oblíbeným podnikem. „Je to moc hezký začátek sezony, atmosféra závodu je velice pohodová. Ale já v Americe celkově závodím hodně rád. Kdykoliv se do Daytony rád vrátím. To platí i o seriálu Grand-Am.

Tohle auto je skutečně hezká hračka. Připomíná mi Aston Martin třídy GT1. Jede sice jinak, ale hračka je to stejná,“ dodal Tomáš Enge.

Výsledky: 1. Law, Donohue, Rice, Garcia (USA, USA, USA, Šp. - Porsche/Riley), 2. Montoya, Pruett, Rojas, Dixon (Kol., USA, Mex., USA - Lexus/Riley), 3. France, Barbosa, Borcheller, Haywood (USA, USA, Port., USA - Porsche-Riley) všichni 735 kol,… 39. Enge, Dalziel, de Quesada, Ducote, Dumoulin (ČR, Brit., USA, USA, Kan. - BMW/Riley) -292.