Letošní kalendář závodů čítal celkem sedm závodních víkendů po celé Evropě. Dvakrát se závodilo na okruzích F1 (Nürburgring a rakouský Red Bull Ring), dvakrát na domácím okruhu v Mostě, jednou na polském Tóru Poznaň, na Slovakiaringu a také v Německu na okruhu Eurospeedway Lausitz.

Czech Truck Prix 2018.
FOTO: Lacko nedal soupeřům šanci, v sobotu ovládl oba závody

Skladba startovního pole se v průběhu sezóny měnila. Někteří jezdci odstartovali ve všech podnicích, jiní třeba jen v jednom. Třeba závěrečný Nürburgring nalákal dvojnásobného mistra Evropy v superkártech Adama Kouta, který se ve druhém závodě prodral konkurencí na třetí příčku. Petr Fulín, který v Octavia Cupu po celou sezónu působil jako manažer, na Nürburgringu poprvé závodil a v obou závodech dojel první.

Z celkem 29 jezdců, kteří se v rámci letošní sezóny utkali o body, se kromě Čechů objevili jezdci také z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska nebo také z Litvy. Právě Litevec Jonas Karklys se ze zahraničních závodníků umístil nejlépe, a to na celkově čtvrtém místě o pouhé čtyři body za Matějovským.

Barum Czech Rally Zlín 2018. Cíl na náměstí Míru.
Neporazitelný Kopecký. Nedělní finiš mu zajistil sedmé vítězství na Barumce

Na několika podnicích se ukázali také závodníci známí z původního Škoda Octavia Cupu, který se ještě s jedničkovými a posléze dvojkovými octaviemi jezdil v letech 1998 – 2009. Jde třeba o Dana Skalického nebo Václava Brejlu, kteří se během sezóny oba podívali na pódium.

Juniorům kraloval Fulín

Samostatnou kategorií v rámci Octavia Cupu byla kategorie juniorů, jezdců narozených po roce 1995. Tuto kategorii ovládl již zmíněný Petr Fulín junior. Velkou nadějí do budoucna je však také mladičký Tomáš Korený, který v den posledního závodu oslavil své teprve devatenácté narozeniny. Korený je se ziskem 123 bodů v celkové tabulce pátý.

Sobotní rychlostní zkouška Barum Czech Rally Zlín Březová, kterou skrápěly kapky deště, přinesla zajímavou podívanou.
Bývalý pilot F1 Tomáš Enge prvenství v Rally Historic neudržel, bere stříbro

V Octavia Cupu se na okruzích utkávají technicky shodné vozy – závodně upravené vozy Škoda Octavia RS III. Jediné rozdíly mezi vozy jsou v jezdci a mírných nuancích v nastavení. Důsledkem toho, že jsou auta téměř identická, jsou závody kolo na kole, plech na plech, a není v něm nouze o četné předjížděcí manévry. Promotérem seriálu je firma Benet s.r.o., která po úspěšné letošní sezóně již plánuje sezónu 2019.

Zdroj: Youtube