Také König v sobotu havaroval, když dostal highsidera během tréninku. Sobotní závod odjel jediný český účastník šampionátu pod prášky proti bolesti a skončil na 18. místě. V neděli pak byl sedmnáctý. „Jsem rád, že jsem všechno ustál. Připadal jsem si, jakoby mě přejel kamion,“ říkal v tiskové zprávě.

Závodník z týmu Orelac Racing Movisio nastupoval ve Velké Británii po vynucené pauze, kdy léčil naražený kotník a v něm přetrhané vazy. Několik týdnů musel chodit o berlích. Tréninky tak pro něj byly velice náročné. V sobotu dopoledne však znovu těžce havaroval.

Van’t Hoff dříve vítězil ve formuli 4. Ilustrační snímek
Smrt mladého pilota otřásla světem. Zrušte závody za deště, nabádá legenda

„Dostal jsem highsidera, nebylo to nic příjemného. Zpětně jsem fakt rád, že jsem z toho vyvázl. Byl jsem domlácený a bolavý, kotník to naštěstí vydržel,“ popsal König, který musel v sobotu vynechat kvalifikaci.

„Na motorce jsem po pádu rozbil asi všechno, musela se postavit nová. Jsem moc rád, že to mechanici zvládli. Odvedli skvělou práci a v závodě pak všechno fungovalo,“ doplnil jezdec na kawasaki.

Motocyklista Oliver König v sobotu na britském okruhu havaroval, a to zanechalo následky na celém závodním víkenduMotocyklista Oliver König v sobotu na britském okruhu havaroval, a to zanechalo následky na celém závodním víkenduZdroj: se svolením Orelac Racing Movisio/Ondřej Duška

Ze začátku se ale trápil. „První kola se mi nejela dobře, občas jsem dělal chyby. Buď jsem to přebrzdil nebo jsem byl moc dlouhý v zatáčkách. Potřeboval jsem si na okruhu najít svoje body, ale protože jsem nejel kvalifikaci, tak jsem je neměl,“ vysvětloval.

Byl kousek od drsné nehody

Nakonec skončil osmnáctý s odstupem více než minuty na vítězného Španěla Bautistu. V neděli byl pak v Superpole Race klasifikován na 22. místě. I druhý závod byl komplikovaný, jelikož hned v úvodu došlo k hromadné haváriii.

Brit Tom Sykes dostal highsidera a jeho motorka narazila do Itala Michaela Rubena Rinaldiho. Drsná nehoda se přihodila kousek od projíždějícího Königa. Právě Rinaldi byl dlouho ošetřován a závod se musel přerušit.

V nedělním závodě na rakouském Red Bull Ringu Roman Staněk neviděl šachovnicovou vlajku
Staněk na další skvělý výsledek ve formuli 2 nedosáhl. Zradila ho spojka

Po restartu se König dostával do soubojů, předjel například Brazilce Granada a nakonec dojel sedmnáctý. Nyní se už těší na domácí akci. Od 28. července se pojede o světovém body na severočeském okruhu v Mostě. Tam bude chtít zaútočit na pozice v elitní patnáctce.