Je to oficiální – pokračování v mistrovství světa superbiků je jisté. Manažer Olivera Königa podepsal smlouvu a tým se nově jmenuje Orelac Racing Movisio. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čehož mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer.

Erik Cais zažil na Rallye Monte Carlo úspěšnou premiéru s vozem Škoda Fabia RS Rally2
Cais v Monte Carlu naháněl nejlepší. Geniální, říkal po premiéře s novou fabií

Talentovaný jezdec bude mít od nové sezony nového technického ředitele, kterým je Ital Thomasso Noccioli. O data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků bude Lukáš Porš.

Nebylo to fér, přiznává

Königovi se také podařilo splnit zásadní požadavek, aby si urychleně našel studium na vysoké škole. V minulém roce totiž svému manažerovi zamlčel, že dal vzdělávání košem. „Miloš je ostrý manažer a vím, že to se mnou myslí dobře. Trochu mě překvapilo, jak si trval na svém. Beru také v potaz, že to ode mě nebylo fér, když jsem mu to zamlčel,“ kál se teprve dvacetiletý motorkář.

„Musím se polepšit. Teď se budu snažit pilně studovat a dobře závodit,“ slíbil König, který nastoupil na dálkové studium Newton University. „Za pomoc děkuji Milošově manželce. Doslova mi zachránila sezonu,“ culil se.

Motorkář Martin Michek na Rallye Dakar 2023
Michek musel na Dakaru v řadě momentů riskovat. Mám srdce bojovníka, říká

König je zároveň nadšený jak z pokračovaní v elitním motorkářském šampionátu, tak i ze změn v týmu. „Je to skvělé. Nového technického ředitele pamatuju z kategorie do 300 ccm,“ vykládal. „S českými mechaniky mám parádní vztah, znám se s nimi od malička. Atmosféra v týmu je úplně jiná a mám z toho radost,“ líčil König, který v minulé sezoně v MS superbiků vybojoval tři body a povedlo se mu dokončit všechny hlavní závody.

Zdroj: Orelac Racing Movisio

„Na začátku minulé sezony ztrácel na špičku minutu a půl, ale ke konci roku už jen čtyřicet vteřin. Začal předjíždět velká jména a byl bych rád, kdyby i letos ukázal progres,“ vzal si slovo manažer. „Zlepšit ale musí brzdění, průjezdy, výjezdy i komunikaci se šéfmechanikem. Věřím, že to zvládne,“ prohlásil Miloš Čihák, z týmu CEO Moviso Racing, který podporuje mladé jezdce.

Dlouhé vyjednávání o smlouvě

König má za sebou úvod přípravy v domácích podmínkách. „Chodil jsem do Balance Club Brumlovka, kde pravidelně cvičím, a také k panu Hejníkovi, s nímž pracujeme na zlepšení a zrychlení reflexů. Často jsem kvůli běhaní využíval halu ve sportovním centru Olymp a kryokomoru k regeneraci,“ vyprávěl.

Jaroslav Valtr
Valtrovi první pětka nestačí. Příště si chce z Dakaru přivézt beduína

Momentálně už ale pražský rodák testuje v Jerezu. V pauze o něj měli zájem i v jiných týmech, ale Oliver König roční smlouvu podepsal s Orelac Racing Movisio.

„Podmínky jsme vyjednávali poměrně dlouho, ale od začátku bylo jasné, že chceme, aby Oliver pokračoval v dosavadní stáji. Chtěli jsme to však posunout dál, proto to tak trvalo. Musím vedení Orelac Racing poděkovat a doufám, že se nám sezona povede,“ dodal Čihák.