Jako nováček vybojoval tři body a povedlo mu se mu dokončit všechny hlavní závody. V Top 20 dokončil na motocyklu Kawasaki jednadvacet startů. Z 31 jezdců, kteří dosáhli alespoň na bod, skončil pražský rodák v celkovém pořadí na 27. místě.

„Z těch bodů mám radost,“ říkal König po posledním klání sezony na australském okruhu Phillip Island. „Představoval jsem si, že ten rok bude jednodušší. Naučil jsem se mnoho novým věcem a myslím, že jsem jezdecky vyrostl. Rád bych v šampionátu superbiků zůstal,“ prohlásil dvacetiletý König, který v seriálu startoval se svým tradičním číslem 52.

Oliver König v závěrečném závodě sezony přidal na své konto další dva body
König se vytáhl. V Austrálii dojel v neděli čtrnáctý, na body útočil i v sobotu

Na závěr vybojoval v Austrálii díky čtrnácté pozici v nedělním závodě dva body. Kromě toho skončil o týden dřív v Indonésii jednou na patnáctém místě a třikrát dojel jako šestnáctý. Až na sprinterský závod SuperPole v Mostě, dojel König v letošní sezoně pokaždé do cíle.

„Na jednu stranu mě to těší, ale raději bych dokončil půlku závodů a v té druhé polovině byl v první desítce. Zase jsem ale odjel spoustu kol a opravdu se hodně naučil. Atmosféra v týmu byla skvělá,“ chválil člen španělské stáje Orelac Racing.

Ke konci sezony zrychloval

„Je pro mě až neuvěřitelné, že Oliver prakticky nedělal na litrové motorce chyby. Tedy kromě jednoho předjížděcího manévru v Mostě, kdy to zkusil. Nedopouštěl se chyb ani v závodech na mokré nebo polomokré trati. A když jezdec nepadá, tak má určitě potenciál zrychlovat,“ hodnotil Königovy výkony jeho manažer Miloš Čihák.

Filip Salač se na Velké ceně Thajska skvěle vypořádal s dešťovými přívaly a radoval se z druhého místa
Salač o druhém místě: Věděl jsem, že na mokru mám větší šanci na lepší výsledek

Podle něj jeho svěřenec v závěru sezony zaujal právě zrychlením. „Hlavně v posledních pěti vystoupeních předváděl časy na úrovni dvanáctého místa. Předjížděl závodníky, kteří jsou mnohem zkušenější. Paráda, že sezonu zakončil takovým způsobem,“ dodal spokojeně Čihák.

Top 5 výsledků Olivera Königa v MS superbiků
Austrálie (Phillip Island) 2. závod: 14. místo
Indonésie (Mandalika) 2. závod: 15. místo
Indonésie (Mandalika) 1. závod: 16. místo
Česko (Autodrom Most) 1. závod: 16. místo
Česko (Autodrom Most) 2. závod: 16. místo