Jednadvacetiletý jezdec týmu Orelac Racing Movisio má totiž natržené vazy a těžké zhmoždění levého kotníku, které si přivodil už před měsícem při poslední zastávce šampionátu v Barceloně. A léčba pokračuje pomalu.

„Oliverova noha stále nefunguje, jak by bylo potřeba. Nebyl by na motorce stoprocentní. Snažíme se o to, aby všechno co nejdřív doléčil. Určitě by měl za měsíc jet v britském Donington Parku,“ prohlásil jezdcův manažer Miloš Čihák.

Má ortézu a chodí o berlích

V Barceloně ho ve druhém okruhu postihl highsider. Po pádu odkulhal z tratě, první závod nedokončil a do druhého kvůli nateklému kotníku nenastoupil. Noha se mu nevyšla do boty. Kontrola v Praze odhalila natržené vazy a těžké pohmoždění.

Erika Caise čeká další šotolinová rallye
Na Sardinii se musí šetřit síly, říká Cais o dlouhých rychlostních zkouškách

Jediný český zástupce v elitní motocyklové kategorii má na levačce stále ortézu, chodí o berlích a pravidelně dochází na rehabilitace a kontroly. Do toho se v rámci možností a pokynů lékaře snaží trénovat vršek těla. „Na konci července čeká Olivera závod v Mostě, kde chceme zaútočit na nejlepší výsledky v sezoně,“ vysvětlil Čihák.

König startuje v MS superbiků druhým rokem. V letošní sezoně je jeho maximem 16. místo ve druhém závodě v Nizozemsku.