„Zatím to neprobíhá tak, jak jsme chtěli. Musím lépe využívat potenciál nové pneumatiky, poladit motorku a vylepšit mé jezdecké nedostatky. Fyzicky jsem na tom dobře, chci dál bojovat,“ vyhlásil jezdec týmu Orelac Racing Movisio.

Oliver König letos nemá na svém kontě ani jeden mistrovský bod. Jezdec na kawasaki však o něj ve velmi těžké konkurenci stále usiluje. Třeba úvodní momenty prvního závodu v Aragonii byly nadějné - König se držel ve skupince s několika jezdci.

Oliver König
König se vrací z Francie s prázdnou. Nebyl jsem s kluky schopný držet krok, říká

„Bohužel v dalším průběhu jsem s nimi ztratil kontakt a zůstal osamocen. Až mě dojel italský jezdec na divokou kartu Gabriele Ruiu,“ doplnil König, který si před ním po většinu závodu držel náskok. Až v jedenáctém kole ho zkušený závodník na BMW předjel.

Seriál pokračuje tento týden v Portugalsku

Špatně nevypadal ani úvod nědělního závodu. V prvním kole dokázal předjet Španěla Isaaca Viñalese. „Jenže jsem udělal chybu a pak už jsem nebyl schopný držet se tempa soupeřů. Jsem však dál odhodlaný pracovat na tom, abych nechyboval. To je to jediné, co mohu ovlivnit,“ vysvětlil König.

Erika Caise čeká na dostihovém závodišti premiéra v soutěžním autě.
Středoevropská rally v Česku? U Caise vyzvídal i legendární závodník Ogier

Jediný český závodník v MS superbiků má před sebou jen krátkou pauzu - už v pátek nastoupí do tréninků v Portugalsku. A cíle jsou jasné: postupně pracovat na jezdeckém růstu a pokusit se zlepšit také technický stav závodního stroje.

„Budeme bojovat až do konce, abychom zlomili nepříznivou situaci. Věřím, že k tomu v posledních závodech sezony dojde,“ dodal.