Už letos jela s vozem Suzuki Samurai kategorii Dakar Classic, což samostatná soutěž pro historické vozy. Před nadcházejícím ročníkem dakarské rallye představila noviny ve svém týmu Czech Samurais.

Zdroj: Czech Samurais team

Tou první je přestup Ondřeje Martince do stáje Czech Samurais. Premiéru zažije s vozem Toyota Land Cruiser 90 a s navigátorem Gabrielem Žúborem. Nováčkem týmu se stal i Jiří Kopřiva, který bude navigovat Roučkovou.

Je možné, že u strahovských stadionů budou předvádět své umění nejlepší piloti světa.
Bude rallye startovat na Pražském hradě? Diváci by mohli zamířit na Strahov

„Když nemůžu startovat s původně avizovanou navigátorkou, stal se Jirka nejnovějším členem našeho týmu,“ představila pilotka spolujezdce, s nímž letos odjela několik soutěží pravidelnosti.

„Dakar je pro mě velkou výzvou. Po testování a najíždění několika soutěží máme dobrou výchozí pozici,“ vzkázal Jiří Kopřiva.

Velká opora

Další změnou oproti minulosti je doprovodný kamion. „Je rozdělený do dvou částí. Jedna je plně vybavenou pojízdnou dílnou. V přední části nástavby máme obytné zázemí se čtyřmi lůžky. ‚Medvěd‘, jak kamionu říkáme, bude pro tým velkou oporou. Po dvaceti letech závodění budu mít poprvé plnohodnotnou postel,“ smála se Ollie.

Nová Škoda Fabia RS Rally2: testování u Klatov
Minuta hrůzy. Škoda má nové auto pro rallye, Kopecký si hrál s brzdou

Rallye Dakar se koná počtvrté v řadě v Saúdské Arábii. Tentokrát se pojede od západního pobřeží k východnímu. Startuje se už na Silvestra, cíl je naplánovaný na 15. ledna 2023. Kategorie Dakar Classic nemá tak dlouhé etapy a nebude projíždět tak náročnými terény jako hlavní závodní pole. S dobovým offroadovými vozy se do ní přihlásilo přes 200 posádek. Classic má třináct etap, včetně dvou maratonských.