Není tak příliš pravděpodobné, že by se Márquez příští týden zúčastnil další Velké ceny seriálu mistrovství světa, která se pojede znovu na okruhu v Andalusii. 

K nehodě došlo pět kol před koncem, když se sedmadvacetiletý závodník dokázal prokousat ze šestnáctého až na třetí příčku. Místo umístění na stupních vítězů však po pádu ve stopadesátikilometrové rychlosti skončil v kotrmelcích, následně na nosítkách a putoval do péče lékařů. "Lékařský tým MotoGP potvrdil, že nedošlo k vážnému zranění hlavy či hrudníku, ale zůstane dalších 12 hodin na pozorování," sdělil Márquezův tým Repsol Honda."

| Video: Youtube

Operační zákrok pravé paže by měl Márquez podstoupit v úterý v Barceloně u specialisty Xaviera Mira. Jak dlouhá bude následná rekonvalescence, není zatím jasné. 

Pro Marquéze tak skončila neslavně hned první kapitola seriálu mistrovství světa letošní sezony. V té se totiž před nucenou pauzou způsobenou pandemií koronaviru stihla odjet pouze Velká cena Kataru, kde však kategorie MotoGP nestartovala. V Jerezu zvítězil Francouz Fabio Quartararo.