Kvůli zranění přišel vedle možnosti zabojovat o český titul (získal ho tak Václav Milík), o start v pátečním finále prestižní polské ligy a hlavně o sobotní Grand Prix Polska v Toruni.

Manažer Zlaté přilby Evžen Erban se svým doutníčkem...
Láska jménem Zlatá přilba. Erban kvůli závodu zastavil dům, jezdce drží zkrátka

„Byla to šlupka. Chytil jsem hákem o manťák a hodil salto přes řídítka. Výsledkem jsou zlomené kůstky na ruce a jsem trochu pobitej… Titul mi utekl a sezona předčasně skončila,“ napsal jednadvacetiletý závodník AK Markéta na svém facebookovém profilu.

Dočká se stálého místa v Grand Prix?

Jan Kvěch postoupil chirurgický zákrok v Pardubicích. „Lékaři mu srovnali kůstky. Šlo o to, aby se ruka správně zahojila a neměl žádné následky. Doktor Brož, který operaci zařizoval, odhadoval pauzu minimálně na měsíc, takže Honza bude jezdit až příští rok,“ řekl Deníku Petr Moravec, předseda Svazu ploché dráhy.

Václav Milík skončil svoji pouť už ve čtvrtfinále.
Milík si nepřenastavil motorku. Udělal jsem blbost, sype si popel na hlavu

Talentovaný český jezdec si vybral pořádnou smůlu. V polské Grand Prix mohl podruhé vsezoně změřit síly s elitou v seriálu mistrovství světa, když měl startovat místo zraněného Dána Anderse Thomsena.

Je to škoda.

Existuje totiž reálná naděje, že se v příští sezoně mistrovského seriálu zúčastní jako stálý jezdec. Situace se totiž vyvinula tak, že jako pátý muž kvalifikačního finále se může posunout na jedno ze tří účastnických míst. A to díky tomu, že jezdci, kteří se umístili před ním, si mohou místo v Grand Prix 2024 zajistit přímo v posledním dílu šampionátu. O všem se rozhodne právě v Toruni.