„Parádní podnik, dobře jsem si zazávodil s týmovým kolegou Janem Kopeckým. Jsem spokojený, že jsem tady byl,“ uvedl s úsměvem očividně spokojený vítěz Kalle Rovanperä, jenž držel formu od pátku až do neděle.

Úřadující domácí šampion Kopecký se vrátil do čela průběžného pořadí domácího mistrovství a přiblížil se pátému titulu v řadě a sedmému v kariéře.

Autogramiáda u příležitosti Bohemia Rally
Vstup do Rallye Bohemia zvládl nejlépe favorizovaný Kopecký


„S ohledem na republikový šampionát je to dobrý výsledek, ale mrzí mě, že byl Kalle rychlejší. Chtěl jsem do toho jít naplno, ale vždycky byl o fous lepší, a proto jsme v závěru na mokrém povrchu už neriskovali. Neděle byla malinko lepší než sobota, ale vždy je možné něco zlepšit. Nové erzety byly zajímavé, ale Kalle dokázal, že tady můžete vyhrát i když jedete prvně,“ uvedl druhý Jan Kopecký, který chce pozici tuzemského lídra potvrdit i na závěrečném šestém podniku republikového šampionátu na Barum rally.

Vítěz z jiné planety

Třetí dojel v pátém závodě seriálu Jan Černý. „Na ty dva z jiné planety nemá nikdo, jeli neskutečně. Jsem rád, že jsem třetí. Je to krásný výsledek, kterého si cením. Konečně při nás stálo štěstí a dojeli jsme oproti loňsku až do cíle. Podařilo se nám vybrat pneumatiky a to nám taky pomohlo,“ uvedl Černý.

V patnácté erzetě vypadl po havárii ze hry o přední umístění dosavadní lídr MČR a hustopečský vítěz Filip Mareš, v dalším měřeném úseku jej následoval Jan Dohnal. „Byla to ale správná rally, podmínky se měnily, nikdo neměl jistotu. Trať byla náročná, nádherná. Hodně to bylo o kompromisu ve všech směrech. Škoda jedenácti defektů jedenácti posádek na pravé přední pneumatice na stejném místě.“

Libor Podmol
Zatím nemůže chodit. Podmol už ale myslí na Rallye Dakar

Závod odstartoval v Liberci, prolog měl v Sosnové u České Lípy a i o víkendu na nabídl řadu zápletek. „Bohemka byla opravdu očistec, boj o přežití. Podmínky byly neuvěřitelně složité,“ doplnil k napínavé podívané Jan Dohnal.

Závěrečným závodem českého šampionátu bude Barum Czech rallye Zlín, která se pojede 16. až 18. srpna.

Výsledky Rallye Bohemia:
1. K. Rovanperä, Halttunen (Fin./Škoda Fabia R5 Evo) 1:37:27,2, 2. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5 Evo) -19,7, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:09,1, 4. Wagner, Stein (Rak./Škoda Fabia R5) -2:42,3, 5. Štajf, Havelková (Volkswagen Polo Gti R5) -3:07,7, 6. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -3:27,5, 7. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -5:02,6, 8. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia R5) -5:29,0.

Průběžné pořadí MČR:
1. Kopecký 221, 2. Mareš (Škoda Fabia R5) 190, 3. J. Černý 153.

Nebojácná Aliyyah Koloc brázdila obří duny v Tunisku.
Projekt Buggyra Academy se rozjel. Nebojácná Aliyyah Koloc brázdila obří duny