Právě ve voze Mercedes-Benz sprinter 4x4 bude úspěšný freestyle motokrosař po dojetí etapy na Dakarské rallye přespávat. Navíc se v něm budou skladovat náhradní díly. „Na autě už pracuje můj mechanik Petr Vesecký, přišroubuje mi tam postel. Doufám, že bude co nejvíce komfortní,“ líčil s úsměvem Podmol. „Na zahrádku přiděláme střechu, kam dáme náhradní díly.“

Libor Podmol.
Podmol opouští tým. Na Dakar se bude připravovat ve vlastní režii

Veškeré úpravy a vylepšení musí Podmolův tým zvládnout do 27. listopadu, kdy se technika bude odvážet do Francie na loď, která převeze vše do Saudské Arábie. Světovému šampionovi předal asistenční vůz Richard Gasperotti, držitel světového rekordu v jízdě na horském kole.

Vykloubený kotník

„Známe se dlouho a zažili jsme spolu spoustu věcí. Například před deseti lety jsme měli exhibici u nás ve městě a Gaspi si při jednom skoku u nás vykloubil kotník. Takhle zakroucenou nohu jsem ještě nikdy neviděl. Zranění překonal a dál měl úspěchy,“ dodal Podmol. 

Závodník Martin Macík.
Macík si pochvaluje automat. Má víc času na řízení

Při předaní vozu si stihli ještě společně zajezdit. Na Mercedes je Podmol zvyklý, používá ho při převozu motorek také po Česku. „S Liborem udržujeme dlouhodobou spolupráci a jsme rádi, že můžeme být společně u další z jeho velkých sportovních událostí v dosavadní kariéře,“ prohlásil František Mühlfeit, COO Mercedes-Benz Vans Česká republika. 

Jak si Podmol povede na samotném Dakaru ale bude jasné až pár měsíců, jasné však je, že pro úspěch dělá maximum.