Jedním z rozhodujících faktorů pro ukončení spolupráce byla rovněž otázka ohledně sponzorů. V době, kdy je složité sehnat na motoristický sport potřebné finanční prostředky, musel Podmol a Orion – Moto Racing Group neustále řešit možnou synchronizaci v prezentaci komerčních partnerů. „Tým má svoje partnery, Libor zase své. Je to těžké, protože samozřejmě každý z nich by se rád prezentoval v co největší možné míře. My to v tuto chvíli ale nejsme schopni skloubit, protože tým i Libor máme své závazky. Přestože jsme byli přesvědčeni, že to půjde, tak i díky aktuální situaci, která ve světě panuje, to možné není,“ upřesnil Ervín Krajčovič, šéf českého týmu.

Závodník Martin Macík.
Macík si pochvaluje automat. Má víc času na řízení

Spolupráce trvala pět měsíců, Podmol s týmem absolvoval několik testů a tři soutěže, včetně úspěšné kvalifikace na nadcházející Dakarskou rallye. Další společné aktivity už v plánu nemají… Koncem října totiž Podmol šéfovi Ervínu Krajčovičovi oznámil, že chce nejtěžší maratonskou soutěž odjet samostatně a s vlastním zázemím. „Věřím, že to zvládnu. Spolehnout se jen na sebe bylo pro moji kariéru vlastně nutností. Nebude to pro mě nic nového,“ prohlásil vítěz prestižních X-Games.

„Chci ale moc poděkovat panu Krajčovičovi za přijetí do týmu. Vážím si toho, jak se mi věnovali. Věřím, že budeme spolu nadále komunikovat a těším se na setkávání v bivaku,“ doplnil Podmol, který do Saudské Arábie odcestuje s hlavním mechanikem Petrem Veseckým a asistenční vůz budou mít na starosti Petr Bábek a Vladimír Hejný. Vše pod hlavičkou Podmol Dakar Teamu.

„Mrzí nás, že se naše cesty rozešly. Libora máme všichni v týmu rádi a ukázal, že je v něm zajímavý potenciál. Během Dakaru mu kdykoliv rádi pomůžeme a v jeho cestě mu přejeme, aby uspěl,“ prohlásil Ervín Krajčovič, šéf týmu Orion – Moto Racing Group, za který jezdí Milan Engel nebo dlouholetý vládce českého motokrosu Martin Michek.

Eduard Krčmář
Jeden plochodrážní titul nestačí. Krčmář chce za rok další

Podmol v tomto týdnu začal s ostrým tréninkem a přípravou na Dakarskou rallye. „Věřím, že se po fyzické stránce dokážu dát do životní formy. Spolupracuji se třemi trenéry. Řeším s nimi například reflexy, mozek, vytrvalost, výživu a provádím Wim Hofovo dechové cvičení,“ popisoval Podmol, který na motorce trénuje s Janem Brabcem. „Má u sebe skvělé tréninkové dráhy, kamarádíme spolu už od mládí, kdy jsme v roce 2001 bojovali o titul mistra republiky v motokrose.“