"Být sám na Dakaru je výzva a hlavně dobrodružství, které chci zkusit. Bude to podobný adrenalin jako salto na této motorce přes můj plot. Myslím, že jsem první, co předvedl opravdový freestyle trik na dakarském speciálu," uvedl Podmol. Oznámení druhého dakarského startu totiž doprovodil freestylovým trikem "Backflip Indian air" na vlastní zahradě.

Loňským startem na Dakaru si splnil sen, navíc se mu podařilo dorazit až do cíle. I díky pomoci Romana Krejčího, který mu v poslední etapě půjčil vlastní kolo, aby Podmol mohl rallye dokončit. Teď se Podmol těší na druhou účast.

"Koncem měsíce mi přišel e-mail od organizátorů, že jsem akceptovaný. Přitom jsem slyšel od jezdců, že je plno. Jsem rád, že to klaplo," radoval se osmatřicetiletý závodník.

Těší se i na novou kategorii. "Takhle dříve jezdili všichni. Bude to velká výzva, protože mechanik úplně nejsem. Hlavně elektronika na dakarské motorce je mazec a budu se muset na vše pořádně podívat," řekl Podmol.

Premiéra filmu 

Vedle přípravy na závod ho teď čeká i premiéra filmu Adam, ve kterém hraje hlavní roli. "Pojedeme tour jen po multikinech CineStar. Každé naše představení doplní divadelní prvky a beseda o filmu nebo Dakaru," dodal Podmol. Premiéra se uskuteční ve středu 17. srpna v Praze na Andělu.