V barvách stáje Trident závodil osmnáctiletý mladíček i v minulé sezoně ve formuli 3. Celkově se umístil na pátém místě, přičemž čtyřikrát skončil na stupních vítězů. Vyhrál závod v Imole, druhý dojel v Barceloně a stejné umístění zopakoval ve sprintu i v hlavním závodě ve Spa.

Manažerem Tridentu pro F2 je stejně jako v F3 Giacomo Ricci, což v případě Romana Staňka sehrálo pozitivní roli ohledně setrvání v italské stáji. Jeho týmovým kolegou bude Francouz Clément Novalak, který již loni v F2 závodil za tým MP Motorsport.

Výhoda znalosti prostředí v týmu

„Jsme rádi, že můžeme s Romanem Staňkem pokračovat a být jeho partnerem při přechodu do formule 2. Myslím, že se pro jeho kariéru jedná o klíčový krok. Přestup v rámci stejné organizace je z hlediska kontinuity důležitou přidanou hodnotou,“ prohlásil Ricci.

Aleš Loprais na Rallye Dakar 2023.
Tragédie na Dakaru: Loprais srazil diváka, ten zemřel. Nehodu zachytila kamera

„Staněk zná velmi dobře prostředí v týmu a my ho tak budeme moct co nejlépe podpořit. Loni měl ve formuli 3 úspěšnou sezonu a má všechny předpoklady, aby i letos podával výkony na vysoké úrovni,“ dodal manažer.

Rodák z Valašského Meziříčí absolvoval s Tridentem již v listopadu s vozem F2 úspěšně posezonní testování v Abú Dhabí. Další seznámení s odlišnou technikou čeká Staňka do 14. do 16. února v Bahrajnu.

Čeká ho rok plný výzev

„Jsem nadšený, že mohu letos opět spolupracovat s Tridentem a Giacomem Riccim, který je pro mě velkým mentorem. Maximálně se snažíme o to, abychom dosáhli plánovaných cílů. Bude to rok plný výzev a já na něj chci být dobře připravený,“ vyjádřil se talentovaný pilot pro web Tridentu.

Roman Staněk při testech formule 2 v Abú Dhabí
Staněk poprvé testoval vůz F2 . Pomalu se dostáváme tam, kde chceme být, říká

Zvodní premiéry ve formuli 2 se Roman Staněk dočká již brzy. Čtrnáctidílný seriál startuje 17. března v bahrajnském Sakhiru společně s F1. Každý víkend se bude skládat z páteční kvalifikace, v sobotu z méně bodovaného sprintu a nedělní hlavního závodu.