Prokop, který v roce 2012 sahal v závodě světového šampionátu rallye v Argentině po stupních vítězů, nahradí ve španělsku Davida Vršeckého, jehož zdravotní stav není ideální. Účast na Baja Aragon s kamionem Tatra Phoenix považuje za velkou výzvu. „Přestože mám nabitý program, nabídku Buggyry jsem jednoduše nemohl neakceptovat. Kdybych to udělal, určitě bych si to později vyčítal, protože zastávám názor, že zkusit se má skoro všechno," říká Prokop. „Vzhledem k minimálním zkušenostem s kamionem nehodlám před závodem vyprávět nic o cílech. S účastí na Baja Aragon nejsou z mé strany spojeny žádné konkrétní mety."

Start špičkového jezdce šampionátu WRC v barvách Buggyry vyvolává spekulace ohledně další možné spolupráce. „Nikdo po mně nemůže chtít, abych před svým prvním startem v soutěži kamionů řekl, že po něm všechno hodím za hlavu a přeorientuji se výhradně na velká auta. Strategie mého týmu je postavena přece jen na dlouhodobé perspektivě, jinak bychom ostatně nemohli fungovat," vysvětluje Prokop.

Prakticky stejný názor zastává prostřednictvím manažera Jana Kalivody i Tatra Buggyra Racing. „Zdravotními komplikacemi Davida vyvstal problém, který bylo nezbytné v rámci další dakarské přípravy, Phoenixe vyřešit. Troufám si tvrdit, že se nám to v případě Baja Aragon podařilo takřka ideálně. To, jakým směrem se bude či nebude ubírat naše případná další spolupráce s Martinem Prokopem, ukáže čas."

Přejí si zachování loňské trati

V dobrém rozpoložení je před Španělskem Martin Kolomý, kterému na náladě neubralo ani deštivé počasí. To mělo za následek zrušení plánovaného testování v Milovicích. „Bahno nás ve Španělsku nejspíše nečeká, takže jsme se spokojili s provětráním Fat Boye na letišti. Zatím všechno funguje tak, jako by fungovat mělo," říká s přáním, že pořadatelé zachovají loňský profil trati. „Stejně jako loni, hodláme v maximální možné míře využít profilu závodu, který se v některých fázích blíží podmínkám, které na nás čekají v Argentině. Samozřejmě, zatímco Dakar je o vytrvalosti, ve Španělsku to bude o sprintu, ale dík za každý závodní kilometr."