Kdyby se průběžně uděloval titul největší smolař letošního ročníku, nechyběl by ve frontě na „vydání potvrzení“ Jaromír Romančík. V neděli trávil sedm hodin na trati, když mu patnáctkrát chcípla motorka. Mechanici stroj opravovali do nočních hodin také v konzultaci s lidmi z KTM.

„Ještě ráno na dlouhém přejezdu na start měřeného úseku vše fungovalo bez jakýkoliv problémů. Odstartoval jsem do etapy a hned na třetím kilometru mi to zase chcíplo. Už jsem to nedokázal odstranit a musel odstoupit,“ smutnil v tiskové zprávě motorkář z Liberecka.

Dakar chce dojet mimo soutěž

Zkušený motokrosař a endurový jezdec poté čekal na přivolanou pomoc. Nakonec k němu dorazil kamion od organizátorů. „Měl mě odvézt do bivaku. Jenže i pořadatelský vůz se po několika kilometrech rozbil a musel jsem tak čekat několik hodin v poušti. Bohužel až do večera,“ popsal Romančík.

V soutěži chce ovšem pokračovat. „Doufám, že to dáme dohromady. Když to stihneme, mohl bych nastoupit se žolíkem do páté etapy. Teď je pro mě hlavní nabrat zkušenosti,“ říkal s nadějí dvaatřicetiletý jezdec a tým Orion-Moto Racing Group pro to udělá maximum.

Aleš Loprais vyhrál třetí etapu
Český triumf na Dakaru. Loprais vyhrál etapu před Macíkem a vede pořadí kamionů

„Rádi bychom, aby Jarda nastoupil do šesté, případně už páté etapy. Ale všechno bude záležet na tom, kdy přijdeme na to, co je v motorce za problém. V neděli se na ní vyměnilo celá řada dílů, většina z toho po konzultaci s techniky z tovární stáje. Motorka běžela, všechno vypadalo dobře. Ale bohužel není. Znovu musíme začít diagnostikovat a jít za závadou krok za krokem,“ popsal Ervín Krajčovič, šéf českého týmu.