Dnešní etapa patřila se svou délkou k letošním nejdelším na Dakaru. Posádky absolvovaly celkem 873 kilometrů, z toho 483 km tvořilo rychlostní zkoušku. Na Čendovi se ale ani tak nepodepsaly najeté kilometry jako terén, kterým trasa vedla. Zakusil křoviska, kamení i písečné duny, takže do cíle dorazil s poškozenou pneumatikou a rozbitým sklem.

Posádka Martina Macíka je v polovině Rallye Dakar v čele.
Macík vede, ale nechce dělat závěry. Druhý týden bude plný zvratů, říká

„Upřímně jsem rád, že máme tuhle etapu za sebou, i když byla hezká. Nejdřív mi ale vůbec nesedla. Náročný terén se spoustou odboček, ve kterém jedete s dalšími kamiony, pak ještě 100 km v dunách. Dojížděli jsme se západem slunce, takže to vyšlo jen tak tak a těší mě, že jsme si nakonec udrželi vedení jak v etapě, tak celkově.“, svěřuje se v cíli pilot Martin Macík Jr.

Dobitý Libor Podmol.
Jako Rocky. Potlučený Podmol jel na jedno oko. Od ředitele dostal cenu za odvahu

Zítřejší etapa zavede posádku MM Technology a další závodníky z Al Duwadimi do oblasti Ha’il, kde si loni posádky zažily opravdové peklo. Počítat mohou s kamenitým a místy hornatým terénem, který střídají planiny, na kterých se může za určitých podmínek objevit i řeka. Na trase dlouhé 458 km tak čeká nejen na Čendu s posádkou mnoho nástrah.