Na trase 8. etapy,kteráměřila celkem 678 kilometrů a její součástí byla rychlostní zkouška o délce 458 km se střídaly snad všechny druhy terénu, které jsou v Saúdské Arábii k mání.Organizátoři ani tentokrát posádkám nic nedarovali. Písek, prašné cesty, kameny, planiny, a nakonec i písečné duny. 

„Dneska jsme to fakt neměli zadarmo. Terén byl chvíli kamenitý a tvrdý, pak zase měkký a písčitý, takže to prášilo. V dunách se pak ne všechno dá vyjet na první dobrou, takže jednou jsme se trochu zdrželi, ale body máme všechny,“ líčilnavigátor stáje MM Technology.

Carles Falcón na Rallye Dakar
Tragédie na Rallye Dakar: Motocyklista Falcón podlehl zraněním z druhé etapy

Smůlu měl druhý elitní český kamion s řidičem Alešem Lopraisem.

Dobře rozjetou speciálku v závěru opět poznamenaly dva defekty, což ho odsunulo na třetí místo. „Bylo to podobné jako včera. První trojice kamionů dlouho jela nadohled, ale pak jsme ve druhé polovině měli dva defekty. Potom jsme museli jet volněji, protože poslední pasáž byly jen samé kameny a bez rezervního kola jsme si už žádný další defekt nemohli dovolit,“ popisoval navigátor Jaroslav Valtr ml.

Michek se udržel v desítce

Mezi motocyklisty vyhrál obhájce prvenství Kevin Benavides z Argentiny, autům kraloval Švéd Mattias Ekström.

Martin Michek zajel dvacátý čas, na Benavidese ztratil 17:40 minuty. Udržel se ale v elitní desítce, jedenáctý Francouz Romain Dumontier snížil jeho náskok o necelé dvě minuty. Aktuálně má jezdec týmu Orion Moto Racing Group na 11. místo náskok téměř 14 minut. Za devátým Slovákem Štefanem Svitkem zaostává o 45 minut.

Vedoucí Brabec byl dnes sedmý, na absolutně druhého Rosse Branche z Botswany má k dobru 42 sekund. Dnešní vítěz Benavides je pátý.

Aliyyah Koloc z Buggyry se svým otcem Martinem Kolocem na Dakaru 2024
Devatenáctiletá Aliyyah nahání na Dakaru velké kluky. Je to tvrdá holka, ví otec

Prokop, který do etapy vstupoval jako šestý muž pořadí, dnes zajel čtrnáctý čas, na Ekströma ztratil téměř 17 minut. V celkovém hodnocení jej předstihl Francouz Guerlain Chicherit, za nímž pilot vozu Ford Raptor zaostává o téměř pět minut.

Vedení si upevnil Sainz a má náskok 24:47 minuty na Sébastiena Loeba z Francie. Devítinásobný světový šampion v rallye v průběhu etapy dlouho vedl, v závěru ale chyboval a zajel až desátý čas. Sainz byl čtvrtý a o šest minut rychlejší.