Vůz Tatra Jamal evo III vybojoval v říjnu v Rallye du Maroc třetí místo. Na Silvestra nastoupí na start s litevskou posádkou Vaidotas Paškevičius, Tomaš Gužauskas a Slavomir Volkov. „Vaidotas obsadil na letošním Dakaru dvanáctou příčku. Do této sestavy vkládáme poměrně velké naděje,“ neskrývá šéf týmu Tomáš Vrátný. Speciál disponuje motorem o výkonu 950 koní a má manuální převodovku.

David Pabiška bude startovat na Rallye Dakar už počtrnácté
Pabiška chce na Dakaru uspět. Nejedu na výlet na Kokořín, říká zkušený závodník

Tatra Jamal evo I pojede ve složení Tomáš Vrátný, Jaromír Martinec a Bartlomiej Boba. Česko-polská posádka obsadila v letošním světovém poháru World Rally-Raid Championship, pořádaného pod hlavičkou FIA, třetí místo.

Vrátný věří, že ho tatra doveze do cíle

„Tento rok byl hodně náročný. Spoustu času nám zabraly opravy aut po haváriích na letošním Dakaru, i proto jedeme s touhle tatrovkou,“ říká o roku 2022 Tomáš Vrátný.

„Na této Jamalce jsme provedli podstatné úpravy. Má novou automatickou převodovku a motor po repasi dává 950 koní. Testem prošla na rallye ve Španělsku i v Maroku. Věřím, že nás doveze do cíle,“ pokračuje Tomáš Vrátný.

Olga Roučková společně s navigátorem Robertem Knoblochem úspěšně zvládli Rallye Dakar 2022.
Lehčí auto, student mechanik. Krásku z Děčína čeká čtvrtá účast na Dakaru

Třetím kamionem je Ford Cargo evo I. Řídit ho bude vozíčkář Albert Llovera z Andory, roli navigátorky se ujme jeho neteř, motocyklová závodnice Margot Llobera, a mechanikem bude Petr Vojkovský. Vůz má repasovaný motor a pro Alberta upravené řízení s plynem a brzdou na volantu.