Poslední den si dvojice Orlen Jipocar Teamu s vozem Ford pohlídala fantastickou pátou příčku a kromě osobního maxima si připsala také historicky nejlepší výsledek české automobilové posádky na Rallye Dakar. Za vítězným Španělem Sainzem zaostali během dvanácti etap o délce 7975 kilometrů - z čehož bylo 4729 měřených - o dvě a čtvrt hodiny

„Sice jsme poskočili o jednu příčku nahoru, ale ten výsledek má neskutečnou cenu, protože konkurence jezdců a auťáků tady byla extrémní,“ zmínil pilot v tiskové zprávě dvě předchozí šestá místa (z loňska a z roku 2019).

Závěr ještě trochu zdramatizoval

„Pátá příčka je pro soukromý tým prostě top. Smekám před svým týmem MP-Sports, který předvedl neskutečnou práci a posunul auto dopředu,“ chválil jednačtyřicetiletý závodník zlepšení vozu nazývaného Shrek.

Aleš Loprais dovezl svou Lady na druhé pozici
Loprais si po 17 letech zlepšil rekord. S Macíkem vyrovnali dávný double

Jihlavský rodák si okamžiky v cílovém Jambu užíval. „Je to neskutečný pocit být na historicky nejlepším umístění! Ještě jsem si to sám trochu zdramatizoval, když jsem pět kilometrů před cílem málem Shreka hodil na bok v měkkém písku. Dal jsem jenom kola na druhou stranu a držel jsem plný plyn a naskočilo to zpátky,“ vylíčil dramatickou situaci.

Zdroj: Youtube

„Nedá se to popsat slovy. Byl to letos úžasný zážitek a neskutečný Dakar. Určitě nejtěžší, jaký se v Saúdské Arábii kdy jel,“ vykládal.