K havárii došlo na závodě Fox Hill Supercross v Diyatalawě. Mezi oběťmi neštěstí je kromě čtyř závodníků i osmiletá dívka. Policie v souvislosti s nehodou zadržela dva řidiče. Policejní vyšetřování nadále probíhá.

Podle policejního mluvčího Nihala Talduwy, kterého citovala britská BBC, vyjelo jedno auto z trati, která je v majetku místní armády. Ta zde provozuje akademii.

Zdroj: Youtube

Podle svědků k nehodě došlo krátce poté, co se na trati převrátil jiný automobil. Organizátoři se snažili další vozidla zpomalovat máváním žlutých světel, ale jedno z nich vybočilo z trati a vjelo diváků stojící na nechráněné části trati.

Auto posádky číslo 55.
Rallye Šumava: Smrtelná nehoda spolujezdkyně, soutěž skončila

Na místě zemřelo pět lidí, další dva podlehli svým zraněním v nemocnici.

Na sociálních sítích se okamžitě strhla kritika. Lidé se ptali například na to, proč nebylo na trati více bezpečnostních bariér.

Tragédie, která se odehrála v rámci 58. ročníku Rallye Šumava, kdy po nehodě zemřela navigátorka Alena Krejčíková (41), nezasáhla jen příznivce rallye, ale její kamarády, jelikož byla na Klatovsku doma.
Byla to úžasná máma, vzpomínají přátelé na navigátorku, zemřela při rallye

K tragické havárii došlo o víkendu i v České republice. Během Rallye Šumava zemřela navigátorka Alena Krejčíková. Jednačtyřicetiletá žena podlehla po převozu do nemocnice následkům nehody, při které vyletěl vůz z trati. Soutěž po dohodě s posádkami organizátoři ukončili.