„S tím, kde se celkově nacházím, samozřejmě nemohu být spokojený. Má to ale svoje důvody. Na začátku sezony jsme nebyli vůbec konkurenceschopní a auto není v závodním tempu úplně ideální ani teď,“ přiznal Roman Staněk.

Nicméně věří, že tým Trident přes pauzu na voze zapracoval a teď, když je čekají tři závodní víkendy v řadě, získají spoustu bodů. „Všichni s nastavením nových monopostů bojují, takže po pauze můžeme být klidně nejlepší,“ přemítal talentovaný pilot.

Těší se do Rakouska na české fanoušky

Šampionát F2 má nyní na programu tzv. triple header, kdy se konají tři závodní víkendy po sobě. „Moc se na to těším. Důležité bude začít dobře už v Barceloně, abych byl správně naladěný na další starty. Pak nás čeká Rakousko, kde bude spousta českých fanoušků a už se nemůžu dočkat, až se s nimi na Spielbergu potkám. Série tří závodů vyvrcholí první červencový víkend v Británii,“ vykládal Staněk před startem ve Španělsku.

„Barcelonský okruh všichni dobře znají, protože se tady každou sezonu testuje. I letos jsme zde po Austrálii jezdili a naše časy nevypadaly špatně. Před dvěma lety jsem tu ve formuli 3 zajel pole position a v hlavním závodě skončil druhý, takže je na co navazovat. Klíčové bude skončit v kvalifikaci na předních příčkách. Pak se během víkendu může stát cokoliv,“ poznamenal.

Dvacetiletého českého jezdce čeká po páteční kvalifikaci v sobotu odpoledne sprint a v neděli v 11,35 hlavní závod.