V sobotu obsadil ve sprintu šestnácté místo, když si oproti startovní pozici si polepšil o šest pozic a za bodovanou osmou příčkou zaostal o 3,4 sekundy.

Filip Salač bojuje v každém závodě o přední umístění
Salač přestoupí v Moto2 do špičkové stáje. Je to splnění velkého snu, těší se

V nedělním hlavním závodě pak devatenáctiletý nováček F2 dojel na čtrnáctém místě. Staněk v obou závodech startoval kvůli nehodě v kvalifikaci z posledního 22. místa. 

„Opravdu mě mrzí páteční kvalifikace. Jel jsem v ní hranu a jedna chyba mě stála dobré výsledky. Na Hungaroringu se těžce předjíždí. Dá se říct, že je tam jen jedno místo, kde to jde,“ vyprávěl v TZ rodák z Valašského Meziříčí.

Chce to šetřit pneumatiky 

Oproti předchozím startům je však spokojený s nastavením auta. „Nevím, jak moc to bylo vidět, ale rychlost byla dobrá. Nedělní závod byl hodně o práci s pneumatikami. Degradace byla šíleně velká. Ale jsme ve formuli 2 a všichni umí pneumatiky šetřit,“ přiznal. 

Motorkář Martin Michek na Rallye Dakar 2023
Sportu se může věnovat díky své ženě. Zařídí všechno, pochvaluje si Michek

Nezapomněl na fanoušky, s nimiž se v sobotu potkal na okruhu. „Moc všem děkuji za podporu,“ chválil příznivce.

„Za týden nás čeká závod v belgickém Spa-Francorchamps. Hodně se tam těším. Doufám, že budeme mít auto minimálně stejně dobré jako bylo tady,“ dodal a připomněl, že loni byl v Belgii v obou závodech ještě s formulí 3 druhý.