V kvalifikaci v Albert Parku obsadil závodník italské stáje Trident desátou pozici. Jelikož se však místa na startovním roštu ve sprintovém závodě pro prvních deset otáčejí, bude vyrážet z prvního místa. To znamená obrovskou výhodu. Pro Romana Staňka se jedná o nejlepší kvalifikační počin v této sezoně a zároveň to je letos i jeho první kvalifikační umístění v elitní desítce.

„Je důležité být v kvalifikaci neustále v top 10, protože pak je mnohem snazší během víkendových závodů vybojovat body,“ uvedl dvacetiletý Staněk, který v Austrálii nejprve ve volném tréninku obsadil deváté místo.

close Roman Staněk se v Albert Parku pokusí urvat první body v letošním šampionátu F2 info Zdroj: Dutch Photo Agency zoom_in Roman Staněk se v Albert Parku pokusí urvat první body v letošním šampionátu F2

Držel se stále v popředí

V kvalifikaci jezdil stále mezi nejlepšími deseti, a i přes červené vlajky, které byli před koncem vyvěšeny kvůli nehodě Američana Jaka Crawforda, se v desítce dokázal udržet. Na vítězného Nora Denisa Haugera ztratil rodák z Valašského Meziříčí 0,900 sekundy.

Sprint je na programu v sobotu od 4.15 středoevropského času a hlavní závod, kde se jede o víc bodů, je naplánován na neděli v 1.35.