Osmnáctiletý Staněk dokázal být i přesto, že se jednalo o jeho první zkušenosti s monopostem F2, rychlejší než jeho týmový kolega Clément Novalak z Francie. V ranní části se český pilot umístil na sedmém místě. Odpoledne se trať zrychlila a Staněk skončil osmý.

Oliver König svými výkony v první sezoně MS superbiků zaujal
První rok v MS superbiků. Myslím, že jsem jezdecky vyrostl, říká Oliver König

„Pracovali jsme na kvalifikačním a závodním tempu a pomalu se dostáváme tam, kde chceme být,“ líčil v tiskové zprávě Staněk, který letos obsadil v celkovém pořadí F3 páté místo.

Spousta nových věcí

Do posledního závodu měl rodák z Valašského Meziříčí dokonce šanci na nejvyšší umístění, ale závod v Monze mu úplně nevyšel. Jeho největšími úspěchy byla v této sezoně čtyři pódiová umístění, přičemž v Imole vystoupil na nejvyšší stupínek.

Filip Salač se na Velké ceně Thajska skvěle vypořádal s dešťovými přívaly a radoval se z druhého místa
Salač o druhém místě: Věděl jsem, že na mokru mám větší šanci na lepší výsledek

„Velký rozdíl mezi formulemi 3 a 2 je v hmotnosti auta a také v jeho chování. Třeba ve vysokých rychlostech je ‚efdvojce‘ mnohem víc přítlaku. Je tady spousta nových věcí. Učil pitstopy a celkově, jak to auto funguje. Tým mi se vším pomáhá, cítím se skvěle a opravdu si to užívám,“ dodal pilot, který má za sebou tři roky působení v F3.