Na okruhu v Sachíru měl Roman Staněk v posledních dvou letech smůlu. „Ještě ve formuli 3 jsem se tady kvalifikoval druhý a pak jsem měl v obou závodech po kontaktu se soupeři defekt. Loni jsem po dobrém startu také hlavní závod nedokončil kvůli tomu, že mě někdo sestřelil ve čtvrté zatáčce. Doufám, že se mi povede kvalifikace a smůla v závodech mě opustí,“ uvedl z dějiště závodu.

Pro Staňka se jedná letos již o druhou cestu do Bahrajnu. Před dvěma týdny tam proběhly předsezonní testy formule 2.

„První den pršelo a druhý jsem měl problémy s elektronikou. Ideální to nebylo, ale tvrdě jsme pracovali na tom, aby se to neopakovalo a věřím v náš tým, že všechno bude skvěle připravené na první závod,“ prohlásil jediný Čech v doprovodných sériích F1.

Roman Staněk pokračuje ve formuli 2, nadále bude členem italské stáje Trident.
Sen o F1 pokračuje. Staněk zůstává ve formuli 2, plánuje útočit na přední příčky

V Bahrajnu jsou závody vždy hodně o práci s pneumatikami, s čímž mají obvykle velké problémy nováčci. „Je tady také docela těžké předjíždět. Každopádně se moc těším na to, jak bude fungovat nové auto v závodním režimu,“ dodal rodák z Valašského Meziříčí.

Dvacetiletý závodník zahájí letošní sezonu ve čtvrtek v 10:05 volným tréninkem. Ve 14:55 ho čeká kvalifikace na páteční sprint a sobotní hlavní závod.