V zahřívacím okruhu byly kvůli havárii vyvěšeny červené vlajky a startovní pole muselo zpět do boxů. I přesto, že byly vozy týmu Trident umístěné na dobré výchozí pozici, byl Staněk nucen kvůli chybě mechanika, který vypouští jeho monopost, počkat až kolem něj projede celé startovní pole a zařadit se na poslední místo.

Z této nevýhodné pozice pak startoval do obou závodů.

Van’t Hoff dříve vítězil ve formuli 4. Ilustrační snímek
Smrt mladého pilota otřásla světem. Zrušte závody za deště, nabádá legenda

V sobotním sprintu se chyba z kvalifikace projevila a český pilot dojel šestnáctý. „Rychlost našeho auta bohužel nebyla dobrá. Musím přiznat, že jsem z toho už trochu frustrovaný,“ konstatoval Staněk nevesele.

Bodoval počtvrté v sezoně

V neděli se však rodák z Valašského meziříčí dočkal bodů, což se mu povedlo počtvrté v sezoně. Devatenáctiletý pilot se v závěrečných pěti kolech, kdy dokázal předjet tři soupeře, posunul na osmé místo. V posledním kole ovšem nevydržel nápor Inda Mainiho a cílem projel devátý, za což si do průběžného pořadí šampionátu připsal dva body.

Celkově si se ziskem třinácti bodů polepšil o jedno místo na 17. příčku.

Filip Salač bojuje v každém závodě o přední umístění
Salač přestoupí v Moto2 do špičkové stáje. Je to splnění velkého snu, těší se

„Auto bylo o něco lepší než v sobotu, ale stále to není ono,“ zmínil technický nedostatek. „Měl jsem i trochu štěstí, že po mé zastávce v boxech vyjel na trať safety car a pole se sjelo. Věděl jsem, že po restartu budu mít šanci získat nějaké pozice, a to se také povedlo,“ popsal průběh závodu s tím, že nyní má seriál F2 letní přestávku.

Šampionát bude pokračovat za čtyři týdny v nizozemském Zandvoortu.