Devatenáctiletý závodník si minulý rok odbyl premiéru v prestižním seriálu formule 2, po skončení ročníku však dlouho nevěděl, co bude dál. Kvůli nedostatku financí se mluvilo o jeho budoucnosti, nakonec naváže na poslední dvě sezony v italské stáji Trident.

„Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě s týmem Trident. Vytvořili jsme si za uplynulé roky skvělý vztah a pro letošní sezonu zde vidím velký potenciál,“ podotýká Staněk.

Jeho setrvání ve formuli 2 znamená, že nadále může snít o budoucím posunu do formule 1. Odchodem ze série, která doprovází královskou disciplínu, by o tuto možnost téměř jistě přišel.

Osmá sezona FIA Formule 2 odstartuje v bahrajnském Sachíru na přelomu února a března, rodák z Valašského Meziříčí hodlá vylepšit výsledky z minulého ročníku. Na slavném Red Bull Ringu si sice ve sprintu dojel pro páté místo, celkově ale obsadil až osmnáctou příčku. „Bude to můj druhý rok ve formuli 2, takže si dávám cíl pohybovat se vepředu,“ předeslal jediný český zástupce v doprovodných sériích slavné formule 1.

Tým MM Technology dokázal, že měl na Rallye Dakar nejlepší auto
Teď nepřemýšlím, jestli za rok pojedu, říká Macík po výhře na Dakaru

Týmovým kolegou českého pilota bude zkušený Holanďan Richard Verschoor, který loni dokonce ovládl hlavní závod v Rakousku. „Od letošní sezony se ve formuli 2 mění monopost a u nás v týmu se obměnilo hodně lidí. Očekáváme, že se s Romanem výrazně posuneme. Loni to byl jeho nováčkovský ročník, letos tak bude muset ukázat naplno, co v něm je,“ sdělil v tiskové zprávě manažer týmu Trident Giacomo Ricci.

Šampionát navštíví v letošním roce čtrnáct okruhů, poprvé například zavítá do Kataru. Všechny zastávky se uskuteční v rámci víkendů formule 1.