Těsně před závodem na okruhu Zandvoort jemně pršelo, ale většina startovního pole správně odhadla, že nejlepší pneumatiky budou ty do sucha. Hned po startu musel na trat safety car kvůli nehodě Australana Jacka Doohana.

Roman Staněk se díky kolizím a pár předjetím posouval polem dopředu, ale když přišly na řadu zastávky v boxech, tak se nováček týmu Trident vinou nepovedené zastávkyv boxech propadnul na 13. místo. „Zastávka v boxech se dneska mechanikům bohužel nepovedla. Mohli jsme se vrátit na trať výš. Každá pozice se tady získává strašně těžko,“ uvedl.

Roman Staněk na okruhu Zandvoort
Nehoda týmového kolegy připravila Staňka o pole position. Moc mě to štve, řekl

Po odstoupení Brita Bearmana se Staněk posunul na 12. pozici a poté několik kol bojovals Izraelcem Nissanym, kterého dokázal předjet až v posledním kole. „Věděl jsem, že jsem rychlejší a celé kolo jsem byl přímo za ním, ale na DRS jsem ho nemohl předjet. V té části okruhu vždy pushoval a nebyl jsem dostatečně blízko,“ říkal po závodě.

Hlavní příčina neúspěchu? Kvalifikace

Po včerejším sprintu, ze kterého se body kvůli dešti neudělovaly, tak Staněk odjíždí z Holandska bez bodů.

„Je to škoda, protože závodní rychlost jsme tady měli dobrou. Příčiny neúspěchu bych viděl hlavně v kvalifikaci, kde jsme měli tentokrát smůlu. Doufám, že nás za týden v Monze smůla opustí a že se nám povede dobrý výsledek jak v kvalifikaci, tak v závodě,“ přál si jediný Čech ve formuli 2.