Dvacetiletý jezdec týmu Trident bodoval podruhé v sezoně. Dosud uspěl ve sprintu v Melbourne, kde v březnu vyhrál. V hlavním závodě v monackém knížectví však na výkon ze sprintu nenavázal a dojel šestnáctý. Na kontě má 13 bodů a v průběžném pořadí klesl na 19. místo.

„Hned po startu jsem ztratil jednu pozici a pak už to bylo jen o tom zůstat na trati a neudělat chybu, protože se tady předjíždí jen opravdu těžce,“ vrátil se Staněk ke sprintu. „Jako všichni ostatní jsem se snažil o zisk nejrychlejšího kola a bonusového bodu, takže jsem si vždy nechal menší mezeru a další kolo jsem jel naplno. Bohužel se mi to nakonec nepovedlo.“

Nepovedená strategie

Hlavní závod sliboval zajímavější podívanou. V něm museli piloti povinně minimálně jednou na výměnu pneumatik. Staněk startoval šestý a k mechanikům zamířil jako první ze všech, kteří startovali na tvrdší směsi. Tato strategie se ovšem neukázala jako nejlepší. Jediný Čech v doprovodných sériích F1 se pořadím propadl a cílem projel až šestnáctý.

„Kvalifikace se nám už daří o čemž svědčí, že jsme teď byli třikrát v řadě mezi nejlepšími deseti, ale v závodech se stále hledáme a naše tempo není dobré. Musíme s týmem zanalyzovat, co se v závodech děje a zapracovat na tom,“ uvedl Staněk s tím, že další závod je za tři týdny v Barceloně.