"Už v Maďarsku jsem chtěl vyhrát," řekl Rosberg k minulému závodu, v němž obsadil druhé místo. "Takže kvůli tomu jsem byl hodně zklamaný. Ne proto, že jsem přišel o nějaké body," prohlásil Rosberg, který v sezoně vyhrál úvodní čtyři Velké ceny, ale pak se mu přestalo dařit. "Ale napravím to, protože tady závodím doma a chci si spravit chuť," uvedl.

Hamilton ale z posledních šesti závodů zvítězil pětkrát

Rosberg naopak v uplynulých sedmi podnicích stál na nejvyšším stupínku jen jednou. Německou Velkou cenu vyhrál Hamilton v roce 2008, Rosberg před dvěma lety. Stáj Mercedes ovládla 42 z posledních 49 závodů MS a letos její monoposty nevyhrály jen jednou. Rosberg i Hamilton mají po pěti vítězstvích a boj o titul mistra světa tak začíná v podstatě od nuly.

Okruh v Hockenheimu, kde se loni nejelo, je domácí tratí Mercedesu. V minulé sezoně nebyla ani Velká cena Německa, neboť Nürburgring, s nímž se Hockenheim střídá, neměl dostatek financí. Dva roky staré vítězství tak bude obhajovat právě Rosberg.

Trojnásobný mistr světa Hamilton chce prodloužit vítěznou sérii

Rád by si udělal co největší náskok, protože jeho pohonná jednotka a další komponenty ztrácejí výkon, ale tým je ještě nesmí bez penalizace vyměnit. "Pro mě je důležité teď jezdit rychle a vyhrávat, když se mi daří. To se může rychle změnit," uvedl Hamilton.

Poprvé na domácí půdě v monopostu Ferrari se představí čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel. Fanoušci tak mohou zavzpomínat na časy dalšího Němce Michaela Schumachera, který vyhrál MS sedmkrát a v Hockenheimu triumfoval čtyřikrát. Vettel u této trati byl poprvé v šesti letech, kdy právě sledoval svého dětského hrdinu, ale nikdy zde ještě v kariéře nezvítězil.