"Skoro všichni, tak 90 procent startovního pole. Jen aby řekli: 'Ahoj, jsme tady'," řekl Lauda televizi Sky.

Všichni elitní piloti jsou ale pod smlouvami. Podle Laudy například šéf Red Bullu Christian Horner prostřednictvím SMS vzkázal, ať v Mercedesu nikoho ani nenapadne začít přemýšlet o jeho jezdcích Maxi Verstappenovi a Danielu Ricciardovi.

"Ti mají velmi dobré smlouvy," podotkl Lauda. "Máme limitované možnosti, ale musíme vybrat toho správného a uděláme to," dodal. Nového kolegu Lewise Hamiltona chce angažovat ještě před Vánocemi.

Rosberg vedení nevaroval

Lauda zároveň ale také vyčetl Rosbergovi, že ani v náznaku nepřipravil tým na možnost, že by mohl v případě zisku titulu ukončit kariéru. "Mohl nás přece varovat: 'Když se stanu mistrem světa, skončím.' To ale neudělal," řekl Lauda. Podivil se, proč při letním prodloužení smlouvy do roku 2018 nezanesl Rosberg do smlouvy příslušnou klauzuli.

"Vždyť on chtěl původně prodloužit smlouvu dokonce o tři roky. Teď je to ale takhle a je třeba jeho rozhodnutí respektovat," konstatoval Lauda. "Když jsem se ho před několika dny ptal, jestli si je jistý na sto procent, řekl, že na tisíc," doplnil.

TAKÉ ČTĚTE: Šok ve formuli 1. Končím, oznámil šampion Rosberg. Ztratil motivaci